Jaké bonusy nabízejí banky ke kreditkám?

Mastecard

Banky bojují o každého klienta. Navíc kreditní karty se jim vyplatí, a proto při nabízení této služby neváhají s nabídnout i neotřelé a zajímavé bonusy. Pokusili jsme se dát dohromady přehled toho, co vše vám banka může k užívání kreditek nabídnout.

Vracení peněz, cashback

Jak to tedy na trhu s kreditními kartami vypadá? Jednotlivé banky nabízejí zejména takzvaný cashback nebo slevy v různých obchodech. Pokud jde o vracení peněz z jednotlivých nákupů, banky to můžou v jednotlivých případech dělat rozdílně. Někdy vám prostě a jednoduše na účtu „přistane“ částka, tedy podíl z nákupu. Někdy však banky převedou peníze na body. Ty klient poté může vyměnit za zboží nebo služby v rámci věrnostního programu. Konkrétně tento případ se týká například Československé obchodní banky a Poštovní spořitelny. Tedy program Svět odměn. U UniCredit Bank jde pak o „U-šetřete“. U Komerční banky je tomu stejně jako třeba u mBank. V principu vám vlastně peníze dají, avšak na vybrané produkty těchto bank. Tedy například na spořící účet nebo třeba penzijní spoření. Pokud tedy nemáte produkt založen, čerpání se vás nemůže týkat.

Slevy u vybraných prodejců

Vedle vrácení peněz zpět však existují například ještě slevy u vybraných prodejců. Tedy partnerů bank. Některé banky mají svou síť obchodů, které s nimi spolupracují. Jiné zase využívají síť Mastercard Priceless Specials. Prostřednictvím tohoto programu Mastercard dává lidem slevy a vrací část peněz zpět. K tomuto programu nemusíte však mít jen kreditní kartu. Úplně vám postačí vaše debetní karta k běžnému účtu. Určitě tedy je na místě toto využívat. Je však otázkou, jak vám bude skladbou obchodů nabídka sítě vyhovovat.

Cestovní a jiná pojištění

Pokud jste již držitel kreditní karty, pak asi víte o mnohých bonusech, které jsme zde popsali. Někdy se však zapomíná na to, že součástí kreditní karty může být i cestovní nebo jiné pojištění. Může jít například o celoroční variantu cestovního pojištění. Tento bonus se týká třeba klientů služby Twisto. Ti mohou využít pojištění od společnosti UNIQA. Pokryje jim tedy léčebné výlohy, ale i třeba odpovědnost a úrazy.

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.