Jaké aktuálně nabízí termínované vklady úroky

Pokud chcete ušetřit peníze a mít alespoň nějaké výnosy, vyplatí se vsadit na termínované vklady. Ty určitě nepřinášejí takové finanční bonusy, jako tomu bylo v minulosti, nicméně určitě jde o jednu ze zajímavých cest, jakým způsobem je možné zhodnotit vaše momentální finanční prostředky, které si spoříte. V následujících řádcích se pokusíme odpovědět na otázku, pak je vhodné investovat s nižší finanční sumou a kde naopak vložit peníze v případě, že jich máte větší množství.

Kam efektivně uložit 100 000 korun?

Máte-li 100 000 korun, nejlépe vám je dokáže zhodnotit Evropsko-ruská banka s úročením 1,7%. O jak důvěryhodnou instituci se ale při současných vztazích s Ruskem jedná, si může každý z nás udělat obrázek sám. Získat ale můžete po vložení zmiňované sumy ročně až 3400 korun. Zajímavou volbou může být i Ano spořitelní družstvo, které nabízí taktéž vysoké potenciální výnosy. Jedná se konkrétně o částku 1 700 korun ročně. Spořitelní družstvo Artesa již disponuje úrokem pouze 1,2 %. Výbornou volbou a jakousi jistotu je Zuno Bank s úrokem 1,1%. Stejné úročení poskytuje i Creditas.

Kam vložit 1 milion korun?

Vyšší částky je vhodné investovat k partnerům s co nejvyšší úrokovou sazbou vztahující se na dlouhodobější investice. U  J&T Banky se můžete dostat na slušných 1, 7%. Při ročním spoření tak můžete získat až 17 000 korun, což je již poměrně solidní zisk. Termínovaný vklad Artesa  disponuje úrokovou sazbou 1,4%. Při dané částce 1 milion korun si tak můžete přijít na velmi příjemných 11 900 korun. Poměrně zajímavou variantou je i Clear Deal termínovaný vklad. U toho je zhodnocení stanoveno na 2,4%.

Vybírejte stabilní partnery

Pokud se rozhodujete pro to či ono investování, měli byste brát v potaz především pověst daných finančních institucí. Ne všechny jsou zrovna proslulé svým férovým jednáním. Ideální je přečtení několika recenzí týkajících se poskytovatelů termínovaných vkladů.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.