Podnikatelský účet

Jak vybrat vhodný účet zdarma

Na trhu se aktuálně nachází spousta různých bankovních i nebankovních společností, jež nabízejí zařízení účtu zdarma. Takováto bezplatná služba je na jednu stranu velmi výhodná, na stranu druhou je zapotřebí brát v potaz jiné nejrůznější aspekty, jež se osobního účtu jako takového týkají. Ne vždy musí být konto výhodné, a tak se vyplatí na mnohé charakteristiky dát velký pozor. Oč se vlastně jedná? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Poplatky spojené s účtem

V první řadě se zaměřte na veškeré poplatky, které jsou s účtem jako takovým spojené. Nejčastěji se jedná o finanční prostředky, které je zapotřebí pravidelně hradit za vedení účtu. Potřebujete vybrat z bankomatu? Na kolik vás takováto transakce vyjde? Kvalitní a spolehlivý běžný účet se bez takovýchto transakcí bezesporu dokáže obejít. U mnohých bank se ale platí buď za výběry z bankomatů konkurenčních společností, nebo dokonce za výběr prostředků ze zařízení mateřské banky.

Nabídka přidružených produktů a služeb

K samotnému běžnému účtu se tradičně vážou ještě další finanční služby. Klient té či oné banky může například získat i spořicí účet. Ten bývá díky zmiňované skutečnosti často výhodnější než stejné produkty u konkurenčních finančních institucí. Stejně tak se k dané bance může vázat třeba také hypoteční úvěr. Alternativ je zkrátka poměrně hodně. Potřebujete bankovní půjčku za velmi výhodných podmínek? Můžete ji mít. Stačí jen najít tu správnou společnost, u níž si běžný účet zřídíte.

Online aplikace a další služby

Mnohé finanční instituce nabízejí nejenom účet zdarma, ale také mnohé vychytávky a služby navíc. Typické jsou kupříkladu mobilní aplikace, jejichž prostřednictvím si mohou klienti vyřešit spousty různých finančních operací. banky se ale snaží přijít i s dalšími bonusy a promo akcemi. Ty si lze při srovnání jednoduše zjistit.

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *