Jak vybrat správného brokera

Výběr brokera je velice důležitý, a to ať už se rozhodnete pro jakoukoli oblast finančních trhů. Investovat můžete do akcií, s komoditami, nebo můžete chtít investovat do kryptoměn. V každém případě oceníte dobrého brokera, který bude spravovat vaše finance podle vašich představ. Pokud ale nechcete při investování svěřit své peníze jen tak někomu, musíte si vybrat toho správného brokera.

Ověřte si bezpečnost brokera

K ověření bezpečnosti brokera slouží regulátory, které oddělují důvěryhodné brokery od těch ostatních. Mezi nejvýznamnější regulátory patří: v Americe National Futures Association (NFA) a Commodity Futures Trading Commission (CFTC), ve Velké Británii Financial Conduct Authority (FCA) a Prudential Regulation Authority (PRA), ve Švýcarsku Swiss Federal Banking Commission (SFBC), v Německu je to Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (BaFIN) a v České republice Česká národní banka (ČNB).

Jaké jsou náklady na brokera?

Broker si účtuje transakční náklady, což jsou vlastně jakési poplatky za obchody. Nejlevnější broker nemusí být zárukou kvality, přesto se vám vyplatí ověřit si náklady na brokera předem. Někdy je lepší připlatit si a vsadit na kvalitního a prověřeného brokera. Pokud je obchodník velmi aktivní a vykonává velké množství obchodů, tak je pro něho výše poplatků důležitější.

Usnadnění obchodování

Hlavním úkolem brokera je usnadnit vám obchodování. Pokud se tedy rozhodnete pro výběr finančních prostředků, broker by vám měl toto usnadnit. A stejně je to i v případě vkladů finančních prostředků. Ať už se jedná o kteroukoli z těchto transakcí, broker by vám měl zajistit hladký průběh.

Jaký obchodní software broker nabízí?

Obchodní software, neboli obchodní platforma by měla být přehledná i pro vás. Mezi nejpoužívanější a uživatelsky přívětivou patří platforma MetaTrader. Zjistěte si předem, jakou obchodní platformu nabízí váš broker. Součástí by měl být bezplatný informační kanál a snadno použitelné technické i grafické nástroje.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.