půjčka

Jak vybrat spotřebitelský úvěr

Otázka jak vybrat nejlepší spotřebitelský úvěr je poměrně složitá. V současnosti je na trhu doslova nepřeberné množství různých nabídek, které jsou více či méně výhodné. Vy jako spotřebitelé jste mnohdy doslova ztraceni v moři nejrůznějších finančních produktů. Pokud chcete vybrat takový, který bude výhodný, nevyhnete se efektivnímu srovnání několika půjček. To si můžete klidně učinit přímo na internetu na specializovaných internetových stránkách. Řídit byste se měli několika základními charakteristikami, na které se budeme postupně soustředit v následujícím textu.

Základní parametry půjčky

U každé půjčky je třeba přihlédnout k několika základním parametrům. Začít bychom mohli klidně u roční procentuální sazby nákladů, tedy RPSN. Ta by ale neměla být jediným ukazatelem kvality půjčky. Velmi důležité jsou i nejrůznější bonusy určené dlužníkům. Nabídky mnohých bank i nebankovních společností se dají také považovat za velkou výhodu. Ve hře může být odpuštění splátek anebo odměny za včasné plnění svých povinností.

Řádné splácení vede k výhodám

Velmi důležité je řádné splácení úvěru. To vám pomůže nejen splatit včas požadovanou sumu, ale také výhody. Pokud se vám nedaří splácet peníze dle potřeb, mají bankovní i nebankovní domy většinou určitou toleranci. Třeba Sberbank je ochotna počkat na splátku i několik dní, Air Bank a Raiffeisenbank mají čekací dobu stanovenou na polovinu, tedy na 5 dní. Za řádné splácení jsou schopny některé banky upustit od jedné splátky či snížit úrokovou sazbu.

Předčasné splacení a splátkový kalendář

Velmi důležitá je i možnost předčasného splácení a splátkový kalendář. Díky předčasnému vrácení finančního obnosu věřiteli můžete ušetřit velké množství peněz. U mnohých společností je ale předčasné splacení spojeno se sankcemi, takže je třeba se mu spíše vyhnout. Na počátku byste měli mít stanoven splátkový kalendář, který jednoznačně rozhodne o tom, jakým způsobem budete finanční prostředky vracet.

Sdílet

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

One Ping

  1. Pingback: Rozpočet před rekonstrukcí kuchyně | Epeníze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *