Jak vybrat nejlepší spoření pro děti

Spoření pro děti

Děti jsou naše budoucnost a omezovat je pochopitelně nikdo nechce. Pokud se podaří, není od věci zajistit jim příjemný život dostatečným množstvím finančních prostředků. S jejich obstaráváním vám pochopitelně neporadíme, nicméně zajímavé zhodnocení mohou nabízet některé spořicí produkty, kterých je na trhu v současné době stále více. Buďme tedy konkrétní a na některé z nich se soustřeďme poněkud podrobněji. Předtím si ale povíme něco málo o zásadách výběru toho správného spoření pro děti.

Vkladní knížky jsou minulostí

Doba vkladních knížek pro děti již dávno minula a většina dětských kont slouží vyloženě pouze pro ukládání finančních prostředků a o nějakém jejich zhodnocení v podstatě nemůže být vůbec žádná řeč. Úrokové sazby jsou minimální, takže se setkáte s tím, že množství uložených peněz bude stejné i po uplynutí určitého časového okamžiku. V každém případě není od věci zvolit spíše investiční příležitosti, které se k dětem jako takovým nevztahují.

Spořicí nástroje 2 v 1 se nevyplatí

Hovořit můžeme i o spořicích nástrojích 2 v 1, které se ale všeobecně nevyplácejí, a to hlavně kvůli tomu, že spousta finančních prostředků jde pochopitelně na pojištění, které vám mnohdy jako klientům dané společnosti není fakticky k ničemu. Hodí se určitě přirovnání k vlasům. Na ty si také raději člověk pořídí zvlášť šampón a zvlášť kondicionér. Oba dva pak spolu dokonale kooperují a mohou vytvořit naprosto vynikající směs, která bude o vaše vlasy dokonale pečovat.

Výhodné investice do podílových fondů

Pro spoření je optimální investovat do podílových fondů, které mohou být velmi výnosné. V každém případě se vyplatí pravidelné investice vkládané do podílových fondů. Ty totiž na rozdíl od jiných komodit drží svou hodnotu a v některých případech dokonce rostou. Tato skutečnost je vynikající a je třeba si podílových fondů považovat.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.