Jak vtipně darovat peníze

Vtipné darování peněz

Životní jubileum mnohých z nás doprovází nejrůznější dárky. Poměrně často se setkáváme s tím, že nevíme, co tomu druhému dát, a tak se uchylujeme k darování finančních prostředků. Peníze lze předat ostatním lidem klasicky v obálce. Pokud ale nechcete být fádní, určitě vymyslíte způsob, jak vtipně darovat peníze. Pokud si nevíte rady s tím, jak originálně darovat peníze, jste na správné adrese. Pokusíme se vám naznačit hned několik způsobů. Může je tak klidně využít.

Vtipné obálky na míru

Asi nejčastěji se prosazují vtipné obálky na peníze. Ty mohou mít standardní obdélníkový tvar, anebo mohou být rozkládací. Po rozložení takovéto obálky uvidíte peníze zaklesnuté třeba do papíru tak vtipně, že symbolizují kytici, kterou drží z papíru vystřižené postavička. Jinak mohou sloužit i jako doplněk jiného motivu, jenž může být v přáníčku dokonale zanesen. Bankovky tak nemusejí být na první pohled tolik viditelné a markantní.

Dort z peněz

Výbornou volbou jak darovat peníze je také dort vyrobený přímo z bankovek. Ty stačí vtipně srolovat do ruliček a pak je postupně k sobě připevnit jemným drátem. Vznikne tak útvar, který se náramně podobá klasickému dortu. Chutnat sice nebude dokonale, ale možná potěší mnohem více než cukry napěchovaný dort, který je již spíše jakýmsi tradičním přežitkem. Možná byste nevěřili, ale bankovek se do takovéhoto dortu může vlézt velké množství bankovek.

Další originální darování peněz

Dalším hodně originálním způsobem darování finančních prostředků je bezesporu kufřík plný peněz. Darovat je lze i v batohu anebo jiné tašce. Chcete-li být skutečně originální, vymyslete třeba i cukrovinky, u kterých budou přímo peníze. Bonboniéra, která je tímto způsobem zpestřená, vypadá moc hezky. Peníze přitom nemusejí být na první pohled viditelné.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.