Jak ušetřit při nákupu počítače?

Počítač

Počítače či notebooky ​se staly běžnou samozřejmostí našeho každodenního života. Někdo je využívá k pracovním, další zase k soukromým účelům. Velkými uživateli jsou také děti a studenti, kteří díky nim mohou snáze a jednodušeji plnit své školní povinnosti. Velkému využívání tohoto druhu výpočetní techniky nahrává i snadno přístupný internet, který lze i na tomto druhy techniky používat.

Nakoupit, ale ušetřit

Uvažujete o tom, že byste si rádi pořídili nový počítač nebo notebook, ale nechcete nebo nemůžete za něj vynaložit větší finanční prostředky? Máte dvě možnosti, zakoupit si jej v bazaru nebo se poohlédnout po modelu repasovaném. Druhá varianta bude pro vás přínosnější a to v případě, že hledáte počítač či notebook pro běžné domácí užívání nebo jako kancelářský pracovní nástroj.

Odkud pocházejí repasované notebooky a počítače?

Repasované pc a notebooky nejsou v žádném případě poškozené. Může se jednat o modely, které byly vystavovány jako předváděcí kousky nebo jsou z ukončeného leasingu. Velmi často však také pocházejí z firem či úřadů, které pravidelně svoji výpočetní techniku obnovují. Mnohdy se jedná i o počítače využívané v bankovním sektoru či pojišťovnách. Jedná se o kousky nejvyšší třídy, které jsou vyráběny s dlouhodobější životností, než společnosti využijí, neboť svoji výpočetní techniku neustále a často modernizují.

● Jak probíhá repasování?

Touto činností se zabývá celá řada firem. Jakmile se k nim​ počítač či notebook​ dostane, prochází velmi ​pečlivou kontrolou​ a náročnými testovacími procesy, jež se zaměřují jak na software, tak i hardware. Dojde k vyčištění pevného disku a instalaci nového operačního systému. U stolního počítače bývá často vyměněna i klávesnice a myš. Jakmile jsou objeveny jakékoli závady, ihned bývají odstraněny a vadné díly se nahrazují díly novými.

● Jaké výhody nabízejí tyto druhy techniky?

Především je to velmi příznivá cena, která představuje zlomek ceny počítače či notebooku nového. A vzhledem k tomu, že cena nové výpočetní techniky rapidně klesá, pak je repasovaný pc nebo repasovaný notebook pro běžného uživatele dobrou volbou.

Také záruka bývá poskytována na dobu jednoho roku, někteří prodejci dokonce nabízejí záruku dvouletou. Kromě toho kvalita notebooku či stolního počítače byla již před vámi otestována jiným uživatelem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.