Jak se v práci méně stresovat?

Home office

Pokud je pro vás zaměstnání i vaším koníčkem, buďte jen rádi. Každý takové štěstí nemá. Pro mnohé může být pracovní pozice stresující a náročná. Pro ně dnes přicházíme s pár tipy, jak se cítit méně ve stresu a práci si tolik nepřipouštět k tělu. Pojďme se na to společně podívat.

Klíčová je kvalita odpočinku

Odpočinek musí hrát ve vašem volném čase prim. Právě ti, kdož neumí kvalitně odpočívat, mají problém se stresem i na pracovišti. Jak trávit čas, kdy nejste v práci, je individuální rozhodnutí. Pokud máte rádi spíše aktivní odpočinek, nevadí to. Není však dobré se úplně přemáhat. Odpočinek vám musí hlavně dělat radost. Musí jít o čas, ve kterém se nebudete zajímat o práci. Klíčové v tomto případě bude naučit se efektivně odlišovat volný a pracovní čas. Tak, aby to nebylo na újmu soukromí ani pracovního výkonu.

Pořádek na pracovišti

Další rada se bude týkat již pracoviště. To mějte spíše uklizené. Dobré je mít pořádek v dokumentech a podobně. Jen to vám usnadní práci a dá vašemu úsilí pevný řád. Přijdete-li ráno na pracoviště, není špatné si „uklidit“ i stav vaší mysli. Pomalu a v klidu s projděte všechny úkoly, které vás čekají a rozvrhněte si čas. Dobré je také používat diář, který se může stát synonymem úspěchu. Diář je totiž velmi efektivní v tom, že když si do něj zapíšete i zdánlivou hloupost, mozek nebude tak přepínán. Nebude si totiž pamatovat zbytečnosti, protože ví, že je najde v diáři. Vaši mysl to časem rozjasní a nebudete tolik ve stresu.

Přestávka

Pokud na vás v práci již začne stres doléhat, je nejvyšší čas udělat si přestávku. Neberte to jako nic špatného. Tělo vám dává jen najevo, že je dobrá pauza. Ač se vám to nemusí zdát, malá pauza může vlastně ovlivnit, že ve výsledku toho uděláte daleko více. Je-li to nutné, jděte se i projít. Nejlépe ven na sluneční svit a čerstvý vzduch.

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.