Jak se stát vítězem dražby nemovitostí

Dražba nemovitostí

Dražba nemovitostí dnes představuje legitimní a poměrně oblíbenou cestu jak se dostat k nějaké nemovitosti. Moderní technologie umožňuje vydražit objekt klidně i z pohodlí vlastního domova. Stačí jen připojení k internetu. Mnozí lidé by si mohli říct, proč vlastně dívat dražbě nemovitostí přednost před klasickým nákupem objektu. Hlavním důvodem je pochopitelně cena, která je mnohem nižší, než je tomu při koupi domu přes inzerát či z realitní kanceláře. Nové elektronické dražby jsou naprosto přehledné a jednoduché. Dražit zvládne v podstatě každý člověk, který se do toho pustí.

Musíte mít strategii

Ještě před započetím dražení byste měli mít promyšlenou určitou strategii. Vědět byste měli hlavně to, jaké máte s daným objektem záměry. Určitě byste měli vědět, jestli chcete nemovitost velkou, malou, pro účely bydlení anebo pro komerční využití. Správně zvolená strategie povede k úspěšnému získání daného domu. Než začnete dražit, je vhodné, když si zjistíte vše o dané nemovitosti na lokálním trhu. Optimální je i demografický profil a také míra nezaměstnanosti v dané oblasti a některé důležité aspekty.

Hotovost a cena

V každém případě dražby a exekuce nemovitostí vyžadují přípravu finančních prostředků předem. Jestliže se vám podaří nemovitost vydražit, musíte složit konkrétní částku v podobě jistiny. Nákup nemovitosti je vcelku rychlý proces, kdy je nutné začít jednat. Při dražbě byste se měli připravit na adrenalin. Bude se přihazovat a cena vzroste. Rozhodně je tak třeba mít na počátku připravenou vaši cenu.

Je třeba čekat až do konce

Samotná dražba v elektronické podobě je poměrně živou záležitostí a do posledního odklepnutí není nic konečné. Mnozí zájemci čekají až ke konci, jelikož právě tady mohu rychlým příhozem vše naklonit na svou stranu.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.