Jak rozjet firmu ve výrobním průmyslu?

Založení vlastní výrobní společnosti je příležitostí k budování projektu od základů, finanční nezávislosti a časové flexibilitě. Nicméně k dosažení úspěchu nestačí jen dobrý nápad. Důležité je také plánování výdajů – včetně investic do vybavení potřebného pro práci a perspektivně i na rozvoj podniku. Zjistěte, jak si můžete usnadnit začátek.

Leasing – klíč k úspěchu?

Vedení firmy, bez ohledu na odvětví, je spojeno s potřebou vybavit ji zařízením. To je zvláště důležité v případě výrobní činnosti – správně vybavený strojní park je základem pro její úspěšný provoz. Problém je v tom, že nově vzniklé firmy nemají vždy dostatečně vysoký kapitál. Stává se, že nemají ani šanci na získání investičního úvěru – banky nemusí poskytnout finanční podporu podnikům, které začínají podnikat.

Jedním z alternativních řešení je leasing – externí forma financování, která z roku na rok získává stále větší zájem podnikatelů.

Ve firmách, kde je k provozování podnikání nezbytné mít specializované zařízení, se osvědčuje leasing stavební techniky. Téměř všechno můžete vzít do leasingu: jeřáb, tiskárnu nebo vysokozdvižný vozík.

transporte-3-traktoren-removebg-preview.png

Foto: ESKA Finance

Leasing jako příležitost pro nové firmy?

I když leasing, podobně jako bankovní úvěr, patří k externím způsobům financování, řídí se trochu odlišnými pravidly. Díky své specifikaci představuje podporu pro podniky, které teprve začínají ve výrobním odvětví.

Za leasingem hovoří například:

  • větší šance na získání pozitivního rozhodnutí,
  • snazší dostupnost – leasing je často poskytován již od prvního dne provozu,
  • není nutné vkládat velký vlastní kapitál.

Leasing strojů tak umožňuje rychlé zahájení podnikání a generování zisků – bez zbytečných zastavení.

Jak vybrat leasing pro výrobní odvětví?

Vlastník podniku, který chce uzavřít leasingovou smlouvu, by měl především hledat vhodného leasingového poskytovatele. Jedná se o leasingovou společnost, která finančně zajistí potřebné zařízení v různých měnách: v korunách, dolarech, eurech, librách nebo švýcarských francích.

Vzhledem k tomu, že ne všechny zařízení jsou dostupné na českém trhu, by měla leasingová společnost umožnit financování strojů zakoupených v zahraničí.

Leasing na stroje a zařízení umožňuje rychlé spuštění vlastního podnikání a umožňuje jeho rozvoj. Nepotřebuje to zapojení vlastních prostředků, což je důležité pro ty, kteří teprve začínají na trhu. Proto je dobré zvážit leasing jako formu vnějšího financování – toto řešení umožní vybavení firmy bez rizika ztráty finanční likvidity.

main_page.png

Foto: ESKA Finance

Společnost ESKA Finance se zabývá leasingem v České republice, což znamená, že novým firmám může nabídnout výhodné řešení pro získání potřebného vybavení a rychlý rozjezd podnikání. Leasing strojů tak umožňuje rychlé zahájení podnikání a generování zisků – bez zbytečných zastavení.

Náhledové foto: ESKA Finance

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.