Jak prodat přebytečné věci na internetu rychle a bezpečně. Nenaleťte internetovým podvodníkům

nábytek

Jak prodat přebytečné věci: V poslední době se to nejrůznějšími podvody jen hemží. Naučte se, jak se některým z nich vyhnout a zároveň jak získat za své věci co nejvíce peněz.

Prodej nepotřebných věcí online je snadným způsobem, jak vydělat nějaké peníze navíc a vyčistit svůj domov. Pokud jste skladovali nábytek a jiné předměty, které již nepoužíváte nebo nechcete, je skvělý čas je začít prodávat. Abyste ale byli s prodejem spokojeni vy i nakupující, je třeba dodržovat určité zásady. Nevíte jaké? Poradíme vám.

Vyčistěte nebo opravte předmět a pořiďte kvalitní fotografie

Než se pustíte do samotného prodeje, proveďte veškerá nezbytná vyčištění nebo opravy. Odstraňte prach, odstraňte skvrny, zašijte díry. Až bude předmět zase k světu, pořiďte kvalitní obrázky. Aby kupující přesně věděli, co dostávají, měl by váš inzerát obsahovat několik přesných a kvalitních fotografií z různých úhlů, včetně úplného pohledu na přední a boční strany a detailních snímků detailů nebo poškozených oblastí. Foťte v přirozeném světle na neutrálním pozadí.

Oblečení

Foto: Pixabay

Zvolte platformu a napište podrobný popis

Vyberte si, na jakém místě chcete danou věc inzerovat. Existují speciální prodejní skupiny zaměřené na různé druhy předmětů, Bazos, Aukro… Můžete inzerovat i na více místech. Teď budete potřebovat důkladný popis. Ten by měl být vyčerpávající a obsahovat klíčová slova, například „šedá čalouněná pohovka“, aby se váš záznam mohl objevit ve vyhledávání na webu. Uveďte co nejvíce podrobností. Buďte upřímní ohledně stavu kusu a všímejte si případných promáčknutí, škrábanců nebo poškozených oblastí. Informujte zájemce i o možnostech dopravy či vyzvednutí.

Udělejte si průzkum trhu

Zjistěte, za kolik se prodává podobné zboží a zvolte přiměřenou cenu. Před stanovením ceny si zjistěte, za kolik se prodávají podobné kusy. Zvažte, co jste za položku původně zaplatili, ale nezapomeňte, že většina nakupujících nebude ochotna zaplatit plnou maloobchodní cenu za kus z druhé ruky, i když vypadá jako nový. Do ceny by se měl promítnout také věk, úroveň opotřebení a značka. Pokud s prodejem spěcháte, nastavte cenu nízko. To je ta nejlepší záruka toho, že se dané věci rychle zbavíte.

Zdroj: https://stehuju.cz/jak-a-kde-prodat-prebytecne-veci/, https://www.zive.cz/clanky/jak-prodavat-veci-na-internetu-7-zakladnich-tipu/sc-3-a-187608/default.aspx#part=1, https://www.zive.cz/clanky/jak-prodavat-veci-na-internetu-7-zakladnich-tipu/sc-3-a-187608/default.aspx#part=2, https://www.viralsvet.cz/jak-prodat-nepotrebne-veci/

Náhledové foto: Pixabay

Mít peníze je hezké. Orientovat se v této oblasti ještě důležitější. Pokusím se vám svými články pomoci.