Jak probíhá registrace na úřadu práce

Úřad práce

Jak na úřad práce? Přesně takto se ptají mnozí lidé, kteří se sem dostanou. Když přijdete o práci, ocitnete se v nezávidění hodné situaci, kterou je ovšem zapotřebí co nejrychleji a co možná nejefektivněji řešit. I proto je vhodné vědět, jakým způsobem se na úřadu práce orientovat a jak probíhá samotná registrace. Mnozí lidé si myslí, že se vše obejde bez jejich fyzické přítomnosti a postačí pouze kontaktovat tuto státní instituci online č po telefonu. Opak je pravdou. Vy budete muset přijít na předem sjednanou schůzku a vše řešit na místě.

Kdy zajít na úřad práce

Je důrazně doporučováno, abyste na úřad práce zašli do pouhých 3 dnů od ukončení svého zaměstnání. Pokud chcete získat podporu v nezaměstnanosti, musíte ovšem nejméně po dobu jednoho celého roku pracovat. Délka vašeho nároku na pravidelné částky, jež budete přijímat, se odvíjí i od věku. Od 55 let věku je již s podporou problém. Jinak je třeba říct, že na úřad práce musíte i proto, že byste museli sami za sebe platit sociální a zdravotní zabezpečení, což vyjde na částku pohybující se dnes okolo 4 000 korun.

Zaměstnanec úřadu práce poradí

Na každé pobočce úřadu práce jsou školení zaměstnanci, kteří by měli být kompetentní k poskytnutí potřebných informací. Pokud ne, můžete si pochopitelně stěžovat na vyšších místech. Tito úředníci vás musí provést celým procesem registrace krok po kroku a vy budete mít jistotu, že všechno proběhlo v pořádku. Ve finále vám nabídnou i některá volná pracovní místa, která se momentálně na trhu práce uvolnila.

Co vše je k registraci zapotřebí

Dokumentů potřebných k registraci na úřadu práce je hned několik. Pokusíme se je přesně shrnout v následujících odrážkách.

–          občanský průkaz

–          potvrzení o ukončení pracovního poměru

–          popřípadě potvrzení o ukončení studia

–          dosažené vzdělání podložené diplomem

–          u OSVČ délku praxe

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.