Půjčka

Jak nejlépe financovat nákup vozidla

Dnes se podíváme na problematiku, kdy se chystáte koupit si nové vozidlo, avšak nemáte na něj dostatečné prostředky. Jak nejlépe a nejvýhodněji financovat nákup ojetého či nového auta? A jaké možnosti vlastně máte? Pojďme si následující dotazy zodpovědět.

Spotřebitelská půjčka

Asi nejjednodušší věcí, kterou můžete udělat je uzavřít se společností či bankou spotřebitelský úvěr. Klasický spotřebitelský úvěr po vás totiž nepožaduje žádnou akontaci a nezohledňuje do podmínek účel čerpání půjčky. Dobré tedy je, že budete sám za sebe financovat celý nákup a budete tedy veden jako majitel vozidla již od počátku. Navíc pokud si vybere například nabídku od seriózní banky, nemusí být taková půjčka ani riskantní, jako u jiných zejména nebankovních společností. Obecně je však RPSN u tohoto druhu financování vyšší než u jiných variant.

Takzvaná „autopůjčka“

Dalším produktem je ten, kterému se někdy přezdívá autopůjčka. Jde o leasing nebo nějakou formu účelového úvěru, který zpravidla poskytují leasingové společnosti. Nezřídka kdy jsou tyto společnosti dceřiné firmy bank. Lze takto financovat jak ojetá, tak nová auta. Autopůjčka je úvěr, kdy jste od počátku zapsaným vlastníkem vozidla, u leasingu je to leasingová společnost. U obou variant je nutná akontace. většinou ve výši něco okolo 20 % z hodnoty vozu. Úrok pak bývá různý. Při dobré kombinaci výše úvěru a délky splácení se můžete dostat i na sazbu okolo 4 % ročně.

Operativní leasing

Známý produkt, který však již tolik netáhne jako před lety. Výhodnou je, že jde o produkt většinou bez nutné akontace. Platíte splátky a užíváte auto. Po nějaké době auto vracíte společnosti. Velmi zkratkovitě lze tvrdit, že jde o něco jako nájem. Nemusíte se starat o servis a po 4 letech máte nové auto. Hezká představa, která však má i své nevýhody. Například roční kilometrový nájezd zakotven ve smlouvě. Pokud jej přesáhnete, obvykle přeplácíte relativně hodně peněz. Další komplikace mohou nastat u předčasného ukončení smlouvy, kdy se jej můžete dočkat jen při zaplacení vysokých sankcí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *