Jak na pojištění vlastních dětí

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Plánujete své děti nechat pojistit? S ohledem na dnešní dobu a míru bezpečnostních rizik ve světě to jednoznačně vnímáme jako pozitivní krok. Pojištění dětí má však svá specifika a nelze využít univerzální model pro všechny případy. Záleží zejména na věku a potřebách konkrétního dítěte. Na co se tedy při hledání vhodného finančního produktu zaměřit především?

Pojištění rodičů je základem spokojenosti

Češi často dělají zásadní chybu, když jako první pomýšlí nad úrazovým pojištěním pro svého potomka. Úplně na začátku celého procesu by si vhodné pojištění měli zařídit především sami pro sebe. Mají totiž zákonnou povinnost o děti pečovat, zajišťovat jim komfort a životní standard. Úraz, nemoc nebo dlouhodobé zdravotní problémy mohou neblaze zamávat se stavem rodinného rozpočtu a samozřejmě s tím spojenou kvalitou péče o dítě, proto je pojištění rodičů vždycky na prvním místě.

Další výhodou toho, když nejdříve pojistíte sami sebe, je skutečnost, že mnoho produktů na finančním trhu dnes nabízí kromě základní pojistky také připojištění dítěte. Podaří se vám tak vyřešit hned dva problémy v jednom kroku.

Výše pojistného hraje také velmi zásadní roli

Další častou chybou, které se obyvatelé České republiky dopouštějí, je sjednávání pojištění na všechno s velmi nízkou pojistnou částkou. Když pak nedejbože dojde k vážným zdravotním komplikacím, peníze vyplacené pojišťovnou se ani zdaleka nebudou blížit ideálu, který byste si v danou chvíli představovali. Důležitými složkami každého pojištění jsou zejména trvalé následky a vážná zranění, přičemž je jen na vás, zda-li se rozhodnete připojistit také ošetřovné nebo vyplácení bolestného.

Jak staré dítě je dnes možné pojistit

Domníváte se, že je nejnižší věková hranice v otázkách pojištění dětí nějak omezena? Nenechte se mýlit. Potomka můžete pojistit klidně i v den jeho narození. Co se ovšem liší pojišťovnu od pojišťovny, je parametr „dospělosti“. Každá společnost totiž za dítě považuje jinak staré osoby. Jedná se o takový paradox, jelikož zákonem stanovená lhůta dospělosti udávaná na 18 let zde neplatí.

Někde vás pojištění patnáctiletého chlapce bude stát stejně jako pojištění dospělého jedince, jinde můžete počítat s nižší částkou až do 26 let, pokud dítě pojistíte již v útlém věku. Posuzování je zkrátka individuální záležitostí.

Riziko sportu a krátkodobé úrazové pojištění

Sportem ke zdraví, ale také k trvalé invaliditě. To je známé úsloví, které se v posledních letech velice často skloňuje. Sport jako takový je z pohledu pojišťoven velmi rizikovým faktorem a při sjednávání pojistky byste jej určitě měli zohlednit.

Krátkodobé úrazové pojištění je na trhu poměrně horkou novinkou. Dospělí se k němu uchylují v případech, kdy například míří na letní dovolenou do zahraničí. Ani v Čechách se ovšem rizikům nevyhnou. A stejně jako jsou ohroženi oni, se nebezpečí samozřejmě týká i jejich dětí.

Rád se s Vámi podělím o své poznatky ze světa financí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *