investice

Jak na bezpečný nákup Bitcoinu

Asi nejznámější z kryptoměn – Bitcoin. V dnešní době je o něj výrazný zájem. Není také divu, jeho cena překonává rekordy a raketově stoupá. My se dnes podíváme na pár tipů, jak bitcoin bezpečně nakoupit.

Volba kryptoměny

Naše tipy jsou aplikovatelné pro nákup většiny kryptoměn. Proto se nejdříve musíme rozhodnout, zda nakoupit Bitcoin nebo jinou měnu tohoto typu. Bitcoin je sice nejznámější, existuje však dalších asi 1600 druhů kryptoměn. Vedle Bitcoinu jsou nejstabilnějšími a nejznámějšími například Ethereum nebo Litecoin. Dá se tedy říci, že pokud s kryptoměnami začínáte, je jedna z nich dobrou volbou. Bitcoin je pak nejméně rizikový z hlediska stálosti a oblíbenosti. Tyto atributy již nějakou tu dobu dokazuje.

Správný okamžik pro nákup

Pokud již víte, co budete kupovat, dalším krokem je rozmyslet si, jaký okamžik pro nákup zvolit. Nakoupit ve správnou chvíli je totiž u kryptoměn, stejně jako například u akcií, velmi důležité. Mnoho lidí se přidává k proudu lidí, kteří nakupují kryptoměnu, například Bitcoin, když se jí daří. Zde je však problém, že její růst již nemusí být tak masivní, jako v případě, kdy kupujete kryptoměnu, která je u svého minima a poté začne raketově růst. Nejlepší je vybrat zlatou střední cestu. Tedy například vybrat si okamžik pro investici do bitcoinu, kdy se mu daří a roste, avšak zaznamená náhlý dílčí pád, který jej zpřístupní za nejnižší cenu za poslední týdny nebo měsíce.

Jak a kde Bitcoin nakoupit?

Důležitou otázkou je také, jak Bitcoin nakoupit. Existují bankomaty, které nabízí Bitcoin. Jde však o nejdražší variantu, která se vám nejméně vyplatí. Další možností jsou burzy, které obchodují s kryptoměnami. Z těch, které nabízejí slušné a výhodné kurzy, zmiňme například americkou společnost Coinbase. Tento nástroj je však vcelku složitý a je vhodný pro investory, kteří se více vyznají v kryptoměnách a v burzovních programech obecně. Nejjednodušší cestou pro úplné začátečníky je tedy online směnárna kryptoměn. Jde vlastně o jakýsi e-shop, kde si nakoupíte tolik Bitcoinů, kolik chcete. Pěkně jednoduše. Příkladem za všechny budiž stránka anycoin.cz.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *