Dluhy u Providentu

Jak funguje stavební spoření

Princip fungování stavebního spoření je sice poměrně jednoduchý, nicméně ne všichni lidé jej dokážou pochopit. Mnohdy si někdo myslí, že si může velmi jednoduše půjčit a peníze pak vrátí. Vše je ale poněkud složitější. Existují fakticky dva typy úvěrů ze stavebního spoření. Tím prvním je řádný, kterého můžete využít až tehdy, když už máte naspořenou určitou částku. Když ale budete chtít vše urychlit, musíte vsadit na překlenovací úvěr, který začíná od nuly. Na vašem spořicím účtu tedy nemusí být žádná hotovost.

Hlavní výhody překlenovacího úvěru

Tento meziúvěr nabízí hned několik optimálních vlastností, díky nimž je mezi veřejností tak oblíbený. V první řadě je třeba zdůraznit, že o finanční prostředky je možné žádat již na počátku, když se rozhodnete, že zahájíte stavební činnost. Samozřejmostí je i možnost výběru od nulové akontace, což vám zaručí, že neproděláte hned na začátku vysoké finanční sumy. O finanční prostředky můžete žádat ihned po tom, co uzavřete smlouvu o stavebním spoření. Sankcionováno není ani předčasné splacení půjčky, což je u mnohých podobných úvěru považováno za jakousi samozřejmost.

Základní povinnosti v rámci překlenovacího úvěru

Jestliže si uzavřete smlouvu o stavebním spoření a vezmete překlenovací úvěr, musíte počítat s tím, že budete mít i několik povinností. V první řadě se jedná o zástavu nemovitosti, která mnohdy přichází i při půjčení si nízkých finančních částek. Bohužel poněkud vyšší je i úroková sazba. Při srovnání s hypotékami nebo s klasickými úvěry ze stavebního spoření přeplatíte u překlenovacího úvěru vyšší částky. Pokud nemáte pravidelný příjem, tak také s penězi nepočítejte!

Kdo může získat tento úvěr?

Překlenovací úvěr mohou tedy získat kterékoli osoby mající pravidelný příjem u svého zaměstnavatele. Prostě a jednoduše musí prokázat stavební spořitelně dostatečnou bonitu. Využít překlenovacího úvěru lze k pořízení starší nemovitosti nebo ke stavbě domu nového.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *