01_mzdy

Jak doma ušetřit na teplu

Pandemie a zima – tato kombinace vám může provětrat peněženku více než si myslíte. Jsme více doma a musíme častěji a více topit, aby bylo v domácnosti teplo. My se dnes tedy podíváme na to, jak doma na teplu ušetřit. Pojďme se na některé triky podívat.

Investice od domu či bytu

První radou jsou investice do takových prvků, které zefektivňují topení. Je však jasné, že jde o spíše dlouhodobější tip do budoucna, nikoli o bezprostřední radu. Takto zefektivnit topení můžete doma například prostřednictvím kvalitní izolace vašeho domova nebo investicí do nového, lepšího topení. Všechny prostředky by se vám měly vrátit v budoucnosti.

Rychlé větrání

Nyní však již k tipům, které nic nestojí a můžete je začít aplikovat hned. Například způsob větrání v zimě, když se topí. Mělo by být krátké a intenzivní. Nemějte tedy na dlouhou dobu otevřenou ventilačku vašeho okna. Raději na pár minut otevřete okno dokořán. Rychlým větráním docílíte toho, že se vzduch v místnosti vymění, aniž by se výrazně snižovala teplota stěn. Dobré je také udržovat v domácnosti relativní vlhkost okolo 40 %. Pokud by klesla, zvyšuje se falešný pocit zimy

Péče o radiátory

Topíte-li radiátory, je dobré se o ně starat. Péče o ně vám také může ušetřit nějakou tu korunu. Odvzdušněte je. Při topení na ně nedávejte žádné předměty a nezakrývejte je tkaninami ani například nábytkem. Dobré je také mít pod radiátorem na zdi odraznou fólii. Ta zefektivní vytápění v místnosti.

Topte tam, kde je to třeba

Dalším tipem je, zaměřit topení na ty místnosti, v kterých trávíte nejvíce času. Nejčastěji půjde o obývací pokoj a ložnici. Zavírejte dveře do prostor, kde jen procházíte. Například schodiště nebo chodby. Můžete zde také snížit topení na minimum. Raději oželte nějaký ten stupeň na chodbě, ale mějte dobře vytopené obytné části domácnosti.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *