Jackpot s velkým J: v USA padla rekordní výhra v loterii

peníze

V případech, kdy celostátní číselné loterie nemají dlouhou dobu vítěze a jejich Jackpot naroste do obří výše, se v zemích, kde probíhají, většinou spustí sázkové šílenství. Takové šílenství zažily v posledních dnech i Spojené Státy. Sázkaři tam měli v loterii Powerball šanci na největší výhru v loterii v historii a na celém světě. O pozornost v médiích se s loterií musely v USA dělit dokonce i extrémně důležité volby. Jak to s jackpotem dopadlo?

Loterie Powerball

V loterii Powerball tipují sázkaři pět čísel z 69 a k tomu jedno, tzv. Powerball, z 26 čísel. Šance na uhodnutí všech šesti čísel je tak kombinatoricky menší než 1: 292 milionům. Není proto divu, že hlavní výhra tentokrát nepadla šestkrát po sobě.

Jackpot díky tomu narostl na těžko uvěřitelných 2,02 miliardy amerických dolarů, v přepočtu více než 50 miliard korun. Celé Spojené Státy proto čekaly, zda Jackpot konečně padne.

jachta

Foto: Pixabay

Rekordní jackpot padl

Losy si Američané kupovali ve velkém a pro koupi se rozhodl i někdo na čerpací stanici v malém kalifornském městečku Altadena. Dotyčný si vsadil tiket, který nakonec celonárodní čekání ukončil a vytvořil nejvyšší výhru v historii sázek. Dosavadní rekord totiž činil v přepočtu asi 40 miliard korun a padl taktéž v USA v roce 2016.

Pro zajímavost malé srovnání: pokud by stejnou částku jako onen šťastlivec z Kalifornie vyhrál občan České republiky, rázem by se dostal mezi desítku nejbohatších Čechů. Jeho nebo její identita však známá není a lze předpokládat, že si jej bude tato osoba chtít maximálně chránit. Těžko ovšem říct, do jaké míry se to může povést.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/rekordni-jackpot-loterie-powerball-amerika.A221108_192852_zahranicni_pukk

 https://www.nbcnews.com/news/us-news/powerball-winner-record-19-billion-jackpot-announced-rcna56140

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.