Whisky

Investovat je možné také do alkoholu: Ohnivá voda vám může přinést zisk

Kdo se stará o své finance a rád je rozmnožuje, pak se zajisté zajímá o způsoby investování. Vedle akcií, dluhopisů nebo zlata je možné investovat také do alkoholu. Zapomeňte však na krabicové víno, levnou vodku či rum. Své volné finanční prostředky je třeba použít jinak. Jak na to?

Sbírejte limitované edice

Investičním alkoholem je whisky. Ovšem ne ledajaká, ale taková, která je vyrobená v limitované sérii. Zde se nabízejí dlouhodobé investice na několik let. Chce to však vybudovat patřičně velkou sbírku této ohnivé vody, abyste zvýšili hodnotu svého portfolia. Investovat lze i do rumu nebo koňaku. Méně vhodný je gin, protože nesnáší dlouhé skladování.

Podle čeho whisky vybírat?

Hlavním kritériem při výběru vhodné whisky je její věk. Zde platí, čím starší, tím lepší. Minimálně by tedy měla mít 18 let. Můžete sbírat třeba edici jen jednoho nebo dvou výrobců. Kompletní sbírka má větší cenu, než kdyby v ní něco chybělo. Pochopitelně, aby whisky rostla na ceně, musí mít chuť, o kterou lidé mají zájem.

Při tvorbě své sbírky investiční whisky se nemusíte zaměřovat pouze na český trh, klidně můžete nakupovat i v zahraničních e-shopech, kde budete vyhledávat limitované edice ověřených značek Ardbeg, Macallan, Dalmore, Glenmorangie a dalších. Kvalitní whisky vyrábějí také české palírny – TREBITSCH nebo Rudolf Jelínek. Poradit se můžete také na různých fórech a načerpat informace od zkušenějších investorů.

Jak skladovat investiční whisky?

Na rozdíl od vína nepotřebuje investiční whisky speciální podmínky ke skladování. Důležité je pouze to, aby neležela a nebyla na přímém slunci. Klidně ji můžete mít dokonce postavenou ve skříni.

Jaké zhodnocení se nabízí?

Šikovný investor dokáže zhodnotit svou investici do whisky i o 15 až 50 procent. Záleží na tom, jak dlouho danou whisky drží a o jakou edici se jedná. Jistou nevýhodou může být nízká likvidita investiční whisky. Musíte k tomu využít buď české bazary nebo zahraniční aukce, kde se ale platí poplatky z prodeje.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Orientace v oblasti financí je velmi důležitá. Pokusím se vám prozradit mnohé zajímavosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *