Investiční zlato: Fenomén minulosti i současnosti

Zlato

Máte naspořené finanční prostředky a rádi byste je nějak výhodně investovali. Alternativ je pochopitelně hodně. Jmenovat bychom mohli například nemovitosti, akcie, virtuální měny nebo poměrně oblíbené starožitnosti. Právě ony se se také mimo jiné vrací na výsluní. Jakousi stálici, jež je aktuálně z hlediska investování nejvýhodnější, představuje investiční zlato.

Proč právě zlato?

Důvodů pro investování do zlata je možné najít hned několik. V první řadě je možné vložit do tohoto drahého kovu takřka libovolné množství peněz. U nemovitostí to tvrdit nelze. Koupíte si prostě tolik, kolik chcete. Za velmi výhodný lze považovat i fakt, že je investiční zlato osvobozeno od DPH. Nakoupit jej lze mnohem levněji než třeba právě zmiňované starožitnosti, diamanty nebo jiné drahé kovy.

Zlato musí být investiční

Jestliže chcete koupit zlato, rozhodně musíte volit to investiční. Zapomeňte na různé šperky, akcie firem cílících na tento drahý kov nebo jiné podoby. Tradičně se nakupují zlaté investiční mince a slitky.

Z jakékoli české mincovny zlato neseženete

Přesně tak, žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků neprodukuje. Vybrat si tak budete muset ze slitků a mincí zahraniční provenience. Například prodejna s investičním zlatem sídlící v pražském Obecním domě svým zákazníkům doporučuje třeba zlaté cihly od známých švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Z investičních mincí tito specialisté upozorňují zejména na mince Wiener Philharmoniker.

Bezpečný nákup online samozřejmostí

Současná doba jednoznačně velí k nakupování v eshopech. U investičního zlata to samozřejmě není nejmenší problém. Investiční zlato si můžete koupit na portálu Zlate-mince.cz, jehož provozovatelem není nikdo jiný než zmiňovaná prodejna investičního zlata v pražském Obecním domě.

Investiční zlato: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.