Investiční životní pojištění: Ano, či ne?

Investiční životní pojištění

Zhodnotí investiční životní pojištění vaše úspory? Tuto otázku si klade velké množství lidí a najít na ni správnou odpověď není vůbec jednoduché. My se pokusíme tento typ pojistky charakterizovat a následně také poukázat na jeho výhody. V neposlední řadě se budeme věnovat i investičním fondům, do nichž se vyplatí investovat. Ne všechny, které existují, musí být primárně skutečně výhodné a nabízet opravdu takové zhodnocení, které potřebujete mít.

Investiční životní pojištění se představuje

Co je investiční životní pojištění? Odpověď na tuto otázku je vcelku prozaická. Jedná se o životní pojistku, která mimo jiné umožní i spoření. Nejpreferovanější je zejména kapitálové životní pojištění. Nabízí totiž garantované zhodnocení, které se určitě při konkrétních částkách určených na spoření vyplatí. Investiční životní pojištění je mnohem rizikovější a můžete jeho prostřednictvím jak hodně získat, tak i poměrně značně ztratit. K založení pojistky dochází prostřednictvím sjednání pojistné smlouvy.

Srovnání investičního životního pojištění se vyplatí

V současnosti nabízí životní pojištění spousta nejrůznějších finančních institucí a je pouze a jedině na vás, kterou zvolíte. Berte v potaz fakt, že se jedná o dlouhodobý typ pojistky, kterou budete mít funkční několik desítek let. I proto byste měli volbu pojištění brát hodně vážně a vůbec nic nepodceňovat. Pokud si vezmete k cenným radám závislého finančního poradce, máte do jisté míry vyhráno. Zajímavé je i porovnání životního pojištění online.

Vhodný investiční fond jako základ

Nejdůležitější je v každém případě výběr správného investičního podílového fondu. Právě do něj budete své finanční prostředky investovat. Nezbytné je především to, abyste si udělali test potenciálního rizika. Až podle jeho výsledků volte ten správný investiční fond.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.