Party

Ilegální party se někteří lidé zastávají

Médii včera proletěla zpráva o ilegální pražské covidové party. Mladí lidé, jimž nebylo ještě většinou ani 18 let, se svolali po Facebooku a následně popíjeli dlouho do noci. Party byla zorganizovaná měsíc dopředu. Většinou se jednalo o cizince, kteří jsou v Praze v rámci výměnného pobytu Erasmus. V rámci tohoto studijního pobytu rozhodně nebylo hlavním předmětem snažit se poznat veškerý český alkohol. Přesto to tak vypadalo.

Jsou mladí, ať si užívají

I s tímto názorem se poměrně často bylo možné setkat v mnohých diskuzích, jež se samotného článku přímo týkaly, a to v mnohých médiích. Často diskutovali starší lidé, kteří psali v tom smyslu, že by si mladí měli užívat. Je to pro ně složité, když se jim ubírá už takovou dobu jejich svoboda. Socializaci potřebují. Bez roušek. ostatně jedna z účastnic party hovořil o tom, že roušku nepotřebovala, když se jednalo o ilegální záležitost. Tento pohled na věc je hodně zjednodušený.

Náklady na policejní zásah

Se budou zase šplhat do desítek tisíc korun. Kdo to všechno zaplatí? Opět my, daňoví poplatníci. To už zrovna dvakrát košér není. Dávat své peníze za cizince, kteří tady chtějí pít? Ne příliš příjemná představa asi pro každého z nás. Policie se vcelku nadřela, dvakrát použila beranidlo a tak dále.   

Trest pro mladé?

Soudě podle oněch diskuzí, většinou by měli jít tito mladí pomáhat do nemocnic na covidová oddělení. Tady by se ukázalo, jestli na to skutečně mají, nebo nikoliv. Jinak by mnozí mladým nařezali a nechali je zaplatit náklady. V každém případě by jim to jen tak projít nemělo. Jsou lidé, již jim přímo přejí, aby si prodělali covid-19 a pak zkoušeli nějaké ty party. Vzhledem k jejich věku by ale měli zřejmě hladší průběh nemoci. Tak jako tak, bublina z jedné noční party byla solidní. 

Party: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *