Hledáte pasivní příjem? Zkuste investiční chaty s minimálním zhodnocením 16 % ročně

Investiční chata

Hledání pasivního příjmu, který člověku zajistí kompletně nebo alespoň částečně finanční nezávislost, je pro řadu lidí hlavním cílem investování. Ať už je ale pro vás cílem investování zabránit ztrátě hodnoty svých peněz nebo získat zmíněný zdroj pasivního příjmu, vyplatí se uvažovat i o nových a méně tradičních produktech. Jedním z těch nejzajímavějších jsou investiční chaty. Přečtěte si o nich více.

Proč investovat právě do rekreační chaty?

V době vrcholící pandemie covidu-19, kdy bylo cestování do zahraničí obtížné nebo přímo nemožné, zažíval segment tuzemských dovolených skutečný boom. Nyní již prakticky všechny překážky pro cesty za hranice zmizely, touha lidí trávit dovolenou v Česku ale zůstala. A lze očekávat, že v době vysoké inflace a ekonomické krize se tento trend jen tak nezmění.

Připočítáme-li k domácím turistům, kteří budou chtít zůstat na dovolenou v Česku, zahraniční turisty toužící poznat naši zemi, zjistíme, že vlastnit a pronajímat rekreační objekt je to nejlepší, co se vám může v dnešní době stát.

Velmi zajímavý a finančně relativně nenáročný způsob získání rekreačního objektu, který lze pronajímat, je pořízení tzv. investiční modulární chaty.

Investiční chataFoto: Se svolením společnosti Apeza

Co je modulární chata?

Pod pojmem modulární chatachata se neskrývá nic jiného než prefabrikovaný dům, který je možné umístit prakticky na kterýkoliv pozemek, kde může sloužit právě jako investiční nemovitost. Interiér domu je moderní, plně vybavený a dokáže naplnit představy o skvělé dovolené i u náročných klientů. Pokud má tedy člověk pozemek v zajímavé lokalitě, může být právě modulární rekreační dům tím nejlepším možným způsobem pořízení investiční nemovitosti.

Jaké zhodnocení očekávat?

Investice do nemovitostí jsou dlouhodobě považovány za jeden z nejlepších způsobů pro uložení a rozmnožení volných finančních prostředků. U modulárních chat lze očekávat zhodnocení na úrovni minimálně 16 %, velmi pravděpodobně to však bude výrazně více. Návratnost investice je také poměrně příjemná, v závislosti na poloze pozemku a intenzitě pronajímání mezi 3-5 lety.

Investiční chataFoto: Se svolením společnosti Apeza

investiční chatainvestiční chata nabízí ideální kombinaci poměrně nízké vstupní investice, výše zhodnocení, doby návratnosti a nízké míry rizika. Každému, kdo hledá zajímavou investiční možnost, lze detailní seznámení se s investičními chatami rozhodně doporučit.

Zdroje info: https://www.hypoindex.cz/clanky/investicni-nemovitosti-chaty-a-chalupy/, https://www.apeza.cz/investicni-chaty/.

Náhledové foto: Se svolením společnosti Apeza

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.