Hamáčkovo zapomenuté dědictví: Nanomasky za 16 milionů

Jan Hamáček

Letos v dubnu nakoupil ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček nanomasky za 16 milionů korun. Samozřejmě v dobré víře. Jednalo se o ochranné prostředky, jež měly chránit policisty, kteří byli určeni ke kontrolám dodržování izolací a karantén. Ano, v dobré víře. Žádné kontroly se totiž nakonec vůbec nekonaly. Tedy až na nějaké výjimky, kdy policisté pomáhali hygienikům, když kontrolovali právě izolace a karantény.

Naprostá nekoncepčnost

O tom není třeba pochybovat. Vládní souboj s pandemií představoval spíše souboj s větrnými mlýny. Aby také ne, když u vesla byli neodborníci, kteří v podstatě neměli žádnou koncepci. Od koho byly tyto nanomasky zakoupeny? Prodejcem nebyl nikdo jiný než společnost WPA Nanotechnologies, v níž pracoval Hamáčkův stranický kolega Ivo Grüner z plzeňské ČSSD. Jak smutné, jak ponižující pro občany České republiky.

Ten samý Ivo Grüner

Ano, přesně ten, který se stal spojencem Hamáčka před tím, než proběhl dubnový sněm ČSSD. Hamáček tady obhájil svoji pozici a pokračoval dál. Kdo ví, jestli také nepřiplavali nějací ti kapříci…

Dnešní vysvětlení Hamáčka? Podivuhodné

Když se tedy tehdy rozhodovali, zdali koupí dva miliony respirátorů, raději vsadili na masky. Nechtěli tehdy obnovovat respirátory. A soulad s informacemi ministerstva? Minimální, spíše žádný. V květnu byly zveřejněny tyto informace. Potřeby resortu jsou nyní kompletně sanovány vlastními skladovými zásobami. Ty k 7.5.2021 činily mj. 2 645 089 ks respirátorů FFP2 a 51 852 ks respirátorů FFP3. Takto se tehdy vyjádřil mluvčí ministerstva Adam Rözler. Buďme rádi, že bratříčkování a schovávání do vlastní kapsy už snad skončilo.

Zdroje info: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jan-hamacek-nanomasky-nakup-spriznena-firma-soutez_2110250500_tzr
https://www.lidovky.cz/domov/milionovy-nakup-pred-sjezdem-jak-hamackovo-ministerstvo-koupilo-masky-ktere-tlacila-cssd.A210512_185835_ln_domov_lros

Jan Hamáček: Náhledové foto Ministerstvo vnitra ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.