1

Finanční tipy, které by měl znát každý

V tomto článku si představíme několik finančních tipů, které sestavené několika finančními kouči. Jedná se o základní informace, které by měl každý z nás znát. Ti, kteří je znají, ale nedodržují, se mohou dostat do finančních problémů. Následující tipy vám pomohou uspořádat si svůj finanční život k vaší spokojenosti.

Neupadněte do dluhové pasti

Jste v pokušení vzít si osobní půjčku na nákup chytrého telefonu nebo dovolené? Právě toto je první krok k tomu, co se nazývá dluhovou pastí. Pokud si chcete něco koupit, měli byste si na to nejprve našetřit.

Pochopení rozdílu mezi aktivem a pasivem

Automobil není aktivem. Spotřeba paliva a náklady na údržbu z něj činí pasivum. Pakliže potřebujete auta (či jiné takové pasivum), zvažte dobře, zda budete zvládat další náklady na jeho provoz. Z finančního hlediska je lepší investovat peníze do věcí, které pro vás generují příjem, než do věcí, které vás stojí další peníze.

Naplánujte si své finanční cíle

Kdy plánujete koupit auto? Kdy se chcete vydat na cestu po Evropě? Naplánujte si své finanční cíle, protože vám to pomůže ušetřit peníze a investovat do správných platforem. Do dluhového nástroje by měl být investován krátkodobý finanční cíl, jako je nákup automobilu. Dlouhodobé finanční cíle, jako je odchod do důchodu, by měly být vystaveny většímu riziku vlastního kapitálu. Střednědobý finanční cíl, jako je Evropa, by měl mít rovnováhu jak vlastního kapitálu, tak dluhu.

Nouzový fond je nutností

Nouzový fond by měl být ve výši nejméně 6 měsíců vašich výdajů. Může vám pomoci například pokud přijdete o práci.

Zdravotní pojištění je nesmírně důležité

S rostoucími náklady na zdravotní péči se zdravotní náklady mnohonásobně zvyšují. Několik dní pracovní neschopnosti vás může stát jmění. Proto se ujistěte, že máte zdravotní pojištění pro vás a vaši rodinu.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.

1 komentář

  1. Lundea Odpovědět

    U toho nouzového fondu je smutné, že dle průzkumu NMS má 23% lidí naspořeno méně peněz než 10 tisíc! To je šílené. Přitom bych si myslel, že do lidí se to poslední dobou docela tluče, aby měli nějaké rezervy a stejně na to pětina lidí kašle….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *