Film Barbie pohání zájem o hračky. Ten raketově roste

Barbie

Letní filmová sezóna se nese ve znamení dvou filmů: prvním z nich je životopisné drama Oppenheimer, druhým potom komedie o cestě panenky Barbie do skutečného světa. Zatím co v případě prvního filmu nelze očekávat masivní prodej jakýchkoliv předmětů spojených s filmem (s výjimkou knih o vývoji atomové bomby), fanoušci filmu Barbie vzali naopak obchody útokem a s nadšením kupují vše co má něco společného s ikonickou panenkou.

I Češi podlehli mánii

Zvýšený zájem o všechny předměty s licencí Barbie hlásí obchodníci ze všech koutů České republiky. Úplně nejvíce si však mnou ruce prodejci hraček. Raketový růst zájmu o panenky a veškeré příslušenství pozorují všichni majitelé hračkářství. E-shop Mall.cz hlásí nárůst zájmu o panenky 53 %, podle srovnávače Heureka.cz je zájem o panenky Barbie vyšší o 38 % ve srovnání s posledním týdnem před premiérou filmu. Alza.cz tvrdí, že zájem o sortiment s licencí Barbie je dokonce osmkrát vyšší než před premiérou.

Zájem vzrostl nejen v případě běžného sortimentu v podobě klasických panenek a příslušenství jako jsou auta, nebo zvířata, na odbyt jdou i dražší sběratelské kousky. Vcelku nepřekvapivě se zákazníci často shání po panenkách vytvořených přímo podle herců hlavních rolí, tedy Margot Robbie a Ryana Goslinga.

Barbie

Foto: Pixabay

Nejen Barbie

Firma Mattel, která licenci na panenku Barbie vlastní, samozřejmě velmi dobře věděla, že film jí přinese zisk hned dvakrát. Nejprve za přímý prodej licence filmařům, podruhé v podobě zvýšeného zájmu o jejich produkty. Češi, stejně jako zákazníci jinde na světě, mají o předměty spojené s úspěšnými filmy velký zájem dlouhodobě. Sortiment s licencemi Star Wars, Harry Potter, či Ledové království jsou velice oblíbené. Pro obchodníky se jedná prakticky o sázku na jistotu.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-novy-film-zvysil-v-cesku-zajem-o-hracky-barbie-az-o-stovky-procent-40439096

 https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/barbie-prodejci-obchodnici-mattel-kolekce-gap-primark.A230726_155950_ekonomika_vebe

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.