Factoringové financování: Zvolte si skutečného specialistu

Factoring

Provozní financování představuje pro každý podnikatelský subjekt velmi důležitou záležitost. Není se čemu divit, jelikož výše cash flow a schopnost financovat nejrůznější zboží v daný okamžik jsou velmi důležité. I proto se vyplatí factoringové financování, které je nedílnou součástí provozního. My se soustředíme na nabídku portálu Factoring.eu, jenž nabízí velmi výhodné možnosti tohoto typu financování. Nejprve ale představíme samotný factoring a jeho hlavní přednosti.

Co je factoring?

Termín factoring, který je také často označován česky jako faktoring, spočívá v možnosti postoupení pohledávek. Odkoupeny jsou konkrétně faktury, a to v době před jejich splatností. Factoringová společnost tedy místo odběratele vyplatí část hodnoty daných pohledávek, jež postoupí. Zpravidla se jedná o 80 % celkové ceny, nicméně hodnota se může vyšplhat i na 92 %. Zbývající část je proplacena až v momentu, kdy zaplatí odběratel finanční prostředky na účet faktoringové společnosti. Jaké jsou tedy základní výhody factoringu?

Princip factoringu

Hlavní devízy factoringu

Jestliže se rozhodnete řešit factoring u zmiňované společnosti, získáte hned několik nesporných výhod. Pro přehlednost je uvádíme v následujících odrážkách.

–          odběratelé získají mnohem delší splatnost

–          délka splatnosti se může pohybovat i okolo 270 dní

–          můžete si nechat nastavit efektivní upomínání pohledávek

–          samozřejmostí je i pojištění pohledávek

–          maximální zrychlení cash flow

Financování na míru

Samotné provozní financování je velmi složitou záležitostí. Factoring.eu spolupracuje se všemi známými finančními institucemi a dokáže řešit výběrové řízení na factoringové financování, a to do maximálního detailu. Spolehnout se budete moci i na poradenství v oblasti celého provozního řešení financí. Problémem není ani ad-hoc financování jedné jediné faktury. Řešení dokáže najít i v případě jedné faktury například ve výši 25 milionů korun se splatností na 90 dní.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.