EU nám schválila 180 miliard korun: Kvůli premiérovi o ně možná přijdeme

Euro

Národní plán obnovy pro Českou republiku byl schválen. Získáme 180 miliard korun, což je pro nás vynikající zpráva. Splácet tyto peníze budou fakticky všechny státy Evropské unie. Naše země může opět získat další finanční injekci, jež jí pomůže k zaplacení mnohých důležitých výdajů. Má to ale háček, a to poměrně velký.

Členské země si dluh pohlídají

Tím si můžeme být skutečně jistí. Když někdo někomu půjčí, bude si splátkový kalendář dlužníka kontrolovat, to je jasné. Peníze daňových poplatníků Evropské unie budou takto kontrolovány a dotace musí být využité ve prospěch občanů České republiky.

Zabránění střetu zájmů

A podmínka Evropské unie? Nesmí docházet ke střetu zájmů premiéra Babiše. Pokud tomu tak bude, na peníze nebudeme mít nárok. Jinými slovy, finanční prostředky nesmějí být odkláněny směrem k jistým firmám.

Andrej Babiš

Andrej Babiš: Foto Úřad vlády ČR

Stojí nám za to tolik peněz?

Už rozhodně nejde pouze o Agrofert a o to, jestli dostane dotace, nebo je bude vracet. Nyní může přijít o důležité finanční prostředky naše školství, spousta firem, regiony a další. My bychom si proto měli uvědomit, jakým směrem chceme dále svou budoucnost posouvat a jestli nám toto všechno za peníze stojí.

Zdroje informací: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/IP_21_2811
https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/schvaleny-narodni-plan-obnovy-ceska-republika-posle-evropske-komisi–261439/

Náhledové foto: Pixabay 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.