Equa bank končí – co to znamená pro klienty

Peníze

Tuzemská banka Equa bank na našem trhu končí. Nestojí za tím však bankrot ani jiný finanční problém, nýbrž spojení s další bankou – s Raiffeisenbank. Toto spojení by mělo proběhnout v polovině listopadu tohoto roku. Co bude zánik Equa bank pro tuzemské klienty znamenat?

Součástí Reiffeisenbank je už od ledna

Equa bank je již od prvního lednového dne tohoto roku jen obchodí značkou Reiffeisenbank. To znamená, že již nejde o samostatnou obchodní společnost. I přesto vak banka fungovala samostatně v tom smyslu, že její bankovní a účetní systémy stále fungovaly a fungovat do listopadu budou. Nyní však dojde k definitivní integraci do Reiffeisenbank. Datem pro tento proces budiž 14.listopad 2022. Veškeré produkty a služby budou od tohoto okamžiku poskytovány pouze Reiffeisenbank, značka Equa bank končí.

Co to znamená pro klienty

Nemusíte se však bát. Pokud jste klienty Equa bank, zůstávají vám všechny produkty i služby, které vám tato zaniklá banka poskytovala. Budou i stejně fungovat, to znamená, že výběry ze všech bankomatů a vedení účtu zůstane nezpoplatněné. Měli-li jste uzavřené smlouvy spoření či půjčkách, ani jejich podmínky se nemění. Tyto základní věci zůstávají beze změny. Absence jakýchkoli změn však bohužel reálná není.

Co bude jinak

V internetovém či mobilním bankovnictví budou nově zobrazeny produkty z bývalé Equa bank. Budete mít také nové výhody, které Reiffeisenbank nabízí, ale Equa bank je neměla. Například si můžete nastavit disponenta vašeho účtu a podobně. Získáte také více vkladových míst a poboček. Velmi důležitou změnou však je změna bankovního kódu. Equa bank měla 6100. To se mění, nyní budete mít k účtu číslo Reiffeisenbank, tedy koncovku 5500. Nezoufejte však, ještě 6 měsíců bude fungovat i tento starý kód. Dobré je však informovat všechny, kdo vám pravidelně posílají peníze.

Zdroj: https://www.mesec.cz/clanky/equa-bank-definitivne-konci-s-raiffeisenbank-se-spoji-v-listopadu-co-se-pro-vas-zmeni/, https://www.e15.cz/equa-bank-raiffeisenbank-klienti-prechod-2022

Náhledové foto – Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.