Doplňkové penzijní připojištění aneb penzijní fond Komerční banky

Penzijní připojištění

Doplňkové penzijní spoření se řadí mezi pojistky, které nejsou nezbytné, ale mají vysokou důležitost. Doplňkové penzijní připojištění Komerční banky je určeno prakticky pro všechny dospělé osoby bez rozdílu pohlaví a také státní příslušnosti. Jedná se o spoření, které je realizováno v rámci takzvaného III. pilíře a umožní dlouhodobě spořit s tím, že budete mnohem lépe finančně jištění pro případ penze. Právě v důchodovém věku se vám již s největší pravděpodobnosti nedostane klasického důchodu od státu v plném rozsahu, jako je tomu v současné době.

Hlavní výhody doplňkového penzijního spoření

V první řadě je třeba předznamenat, že velkou devízou tohoto pojištění je jen fakt, že se jedná o dlouhodobou a pravidelnou možnost spoření, které je ryze pod správou Komerční banky. Dostanete při splnění podmínek také příspěvek od státu a zapomenout nelze ani na zajímavé daňové úlevy, které jsou mimo jiné také závislé na celkové výši vlastních příspěvků, které budete ochotni do tohoto produktu investovat. Přispívat může také zaměstnavatel, a to do celkové maximální částky 30 000 korun za měsíc.

Základní parametry doplňkového penzijního spoření

Na penzijní fond každého účastníka jsou vkládány finanční prostředky ze třech stran. Tou první je vlastní finanční příspěvek daného člověka, tedy fyzické osoby. Ten druhy tvoří příspěvek zaměstnavatele a třetí státu. Vybrat si můžete jakýkoli z nejrůznějších fondů Komerční banky, Jednat se může třeba o KB dynamický účastnický fond KB Penzijní společnosti anebo o KB spořicí konzervativní účastnický fond KB Penzijní společnosti a o mnohé ostatní.

Výhody doplňkového penzijního spoření s Komerční bankou

Výhod spoření v rámci tohoto spořicího produktu je celá řada. Pokusíme se je shrnout do následujících odrážek.

–          spravuje majetek přesahující 46 mld. Kč

–          řadí se k největším společnostem na trhu

–          změna strategie spoření je v roce 2015 zcela zdarma

–          exkluzívní pobytové programy od partnerů KB PS v rámci Relax programu

–          bonus pro klienty KB: 1 % z každé platby kartou

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.