akcie

Do čeho se vyplatí v tomto roce investovat

Dnes pro vás máme pár tipů a predikcí, které se týkají vašich investičních možností. Řekneme si totiž, do čeho můžete tento rok investovat, a co raději odložit. Jak si v tomto roce budou vést přední burzovní indexy? A jak to bude s různými druhy akcií a komodit jako je zlato nebo ropa? Na to vše se budeme snažit odpovědět. Pojďme tedy na to!

Akciový trh

Minulý rok byl z hlediska investování opravdu úspěšný. Letos se nejspíše nebudou tak skvělá čísla opakovat.  Na akciovém trhu se odhaduje pozvolný růst indexu S&P500. Tempo by mohlo být něco okolo 5 %. Index evropských akcií StoxxEurope600 by mohl růst až 7 %. Evropské firmy totiž budou těžit z uvolněného obchodního napětí. České akcie by pak mohli růst tempem 2 až 10 %. Za to budeme moci vděčit hlavně silnému dividendovému výnosu a stabilnímu hospodářskému růstu. Navíc se uklidnily obchodní války nebo dění okolo Brexitu.

Zlato, ropa

Zlato nejspíše nebude nikterak razantně růst. Spíše si bude držet své těžce nabyté pozice. Za to může hlavně stabilní výhled monetárních politik centrálních bank. Ropa by pak měla být obchodovatelná za 60 až 70 dolarů za barel, přičemž se obecně počítá spíše se spodní částí tohoto rozmezí, tedy něco nad 60 dolarů za barel.

Atraktivní akcie ČEZu.

V českém prostředí by pak nejvíce atraktivní mohly být akcie ČEZu. Ty nabízí zajímavý vývoj a potenciál. V příštích letech s největší pravděpodobností totiž firma zažije zlepšování hospodaření a hospodářských výsledků. Pomůže jí zejména růst cen elektrické energie. Největším ohrožením těchto dobrých výsledků může být jen nejistota okolo výstavby nových jaderných bloků. Akcie bank by měly zase pozvolna posilovat. Budou za to moci zejména dobrá platební morálka klientů a pozvolný růst úrokových sazeb na českém trhu.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

2 komentáře

  1. Lukáš Odpovědět

    Škoda, že dneska píše články každej, co má díru v zadku. Nechápu, proč tohle vůbec někdo vypustí do světa. Očividně tomu nerozumí a chce radit. Jedině, že by plnil normu. PS. chyby v článku to taky devalvují

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *