Drahé kovy

Dlouhodobé investice: Vložení peněz do drahých kovů se vyplatí

Disponujete volnými finančními prostředky a rádi byste je dlouhodobě investovali? Pokud ano, určitě je vhodné popřemýšlet nad drahými kovy. Pro krátkodobé vložení peněz se zlato a jiné drahé kovy nevyplatí, nicméně pro dlouhodobé uložení kapitálu jde o optimální volbu. Situace je dána tím, že v krátkodobém horizontu se cena zlata čí stříbra mění. Jít může jak nahoru, tak i poměrně prudce klesat.

Zlato, stříbro, nebo jiné drahé kovy?

Odpověď na tuto otázku je také vcelku zásadní. Jestliže hodláte dlouhodobě uložit svůj kapitál, abyste se zabezpečili pro penzi, případně spořili pro vaše děti, jde o optimální záležitost. Zlato má relativně konstantní hodnotu nehledě na konflikty, ekonomický vývoj ve světě a jiné věci. Naopak stříbro, platina, paladium a jiné drahé kovy jsou velmi úzce spjaté s průmyslem. Využívají se třeba do autobaterií nebo jiných článků. Koncepty mnohých firem jsou s elektromobily a jinými produkty budoucnosti nedílně spjaté. I proto pro sofistikované technologie budou tyto drahé kovy zapotřebí. Jejich hodnota půjde nahoru a takové investiční stříbrné slitky se vyplatí.

Forma investic v hlavní roli

Uvědomit byste si měli i to, v jaké podobě budete investovat. Existuje i papírové zlato. Jde ale fakticky pouze o cenný papír, nikoli o skutečný drahý kov. Trh je ale těmito papírovými ceninami přesycen a jistotu budete mít pouze se zlatými či stříbrnými slitky, mincemi, anebo plaketami. Nakoupit je za solidní ceny dnes není na trhu až tak náročné. Stačí jen najít toho správného partnera.

Kde nakupovat drahé kovy?

Jestliže sháníte drahé kovy v jakékoli podobě, obraťte se na společnost AuPortal s.r.o. nabízející drahé kovy již spousty let. Jedná se o partnera těch nejznámějších dodavatelů, mezi které patří třeba Münze Österreich, Perth Mint, Heraeus Hanau, ČNB, Banco de Mexico, Perth Mint či Česká mincovna a další. Vybrat si u této společnosti můžete mimo investiční zlaté slitky v mnoha gramážích také pamětní mince a jiné formy drahých kovů za výhodné ceny.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

One Ping

  1. Pingback: Dlouhodobé investice: Vložení peněz do drahých kovů se vyplatí | Gold Digest

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *