Bezmozci na stadion nepatří. U nás je ale vítáme a pak se mlátí na hřišti

Fanoušci

Včerejší finále MOL Cupu v Plzni jasně ukázalo, jak na tom tuzemský fotbal ve skutečnosti je. Fanoušci se po vypjatém zápasu nakonec utkali ještě přímo na hřišti. Koncentrace inteligence na hrací ploše sice moc nenarostla, ale násilí ano. Je až neskutečné, že se u nás v civilizovaném světě může něco takového dít. Pořadatel jednoznačně svou úlohu nezvládl a samotná Plzeň by nejspíše měla být potrestána. Nebo ne? Potrestat by se měl celý tuzemský fotbal.

Proč mohou takoví lidé na fotbal?

Protože to u nás jednoduše a stručně nefunguje. Lístky na fotbal sežene prakticky každý. Pokusy s kamerami zachycujícími ony agresory a původce konfliktů jsou již zřejmě dávno pryč a maskovaní pitomci se na stadion dostanou bez problémů. Prostě projdou security, nechají se osahat a jsou tam. Pak si mohou klidně zahalit tvář a následně dělat to, co je jim vlastní, fandit násilí.

Tiket na jméno a absolutní zákaz

To ale u nás asi neumíme. Co je na tom tak složitého. Někteří lidé prostě na fotbal nemohou, nedokážou ho vnímat jinak než jako prostředek násilí. V Anglii to funguje jinak, na fotbal chodí rodiny s dětmi. Malí kluci mají své idoly a chodí se na ně dívat. Násilí jen tak nehrozí. Pokud se něco stane, pak už se daná bytost na fotbal prostě a jednoduše nepodívá. Pak si pochopitelně své jednání rozmyslí. U nás jsou i lístky pro malé kluky neskutečně drahé, často platí i plnou cenu. Já jsem ostatně letošní sezonu dal ve Zlíně 200 korun za lístek pro svého syna, kterému je 9 let. Neskutečné.

Hozená rukavice, nebo židle?

Tuzemský fotbal je dlouhodobě nemocný a nejspíše se nedá vyléčit kosmetickými změnami va FAČRu. Sám trénuju malé kluky a financování od FAČRu je dle mého názoru tristní. Samozřejmě to dělám dobrovolně, peníze za to neberu. Fotbal je u nás bohužel v úpadku a nic lepšího čekat nemůžeme. Možná tak házení židlí na redaktory České televize. Pan Kozohorský by mohl mluvit.

Zdroje info: Autor, https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/fotbal/cesky-pohar/x-faktor-birmancevic-zajistil-sparte-vitezstvi-v-mol-cupu-a-prvni-double-po-10-letech/664de93c61d8d47534e91632?videoId=422

Náhledové ilustrační foto: Pixabay 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.