Babiš

Další potíže holdingu: Porušení střetu zájmů nákupem reklamy

Kdo má moc, chce ještě víc. Známé pravidlo, jež funguje prakticky všude. V politice, byznysu ale mnohde jinde. Aktuálně možná ale alespoň trochu dojde k přistřihnutí křídel některých známých jedinců. Přišlo totiž možná další vcelku přelomové rozhodnutí. Auditoři ministerstva financí rozhodli o tom, že došlo k porušení zákona o střetu zájmu ze strany státního Úřadu práce. V čem to všechno spočívalo?

Nákup reklamy u MAFRY

Přesně tak, právě u známého nakladatelství, jež samozřejmě nevlastní Andrej Babiš, došlo ze strany Úřadu práce k nákupu reklamního prostoru. Mediální kampaň na podporu handicapovaných občanů byla ze dvou třetin dotována finančními prostředky z Evropské unie. Pokud by se jednalo pouze o tuzemskou platbu, zřejmě by se nic až tak hrozného nestalo. Tady ale úřady zakročit musely.

Odstavení od veřejného tendru

Jde fakticky o první rozhodnutí svého druhu, které vede k odstavení holdingu Agrofert patřícího do svěřeneckého fondu Andreje Babiše od veřejného tendru. Výsledek auditu je více než jednoznačný. Přímý nákup inzertních služeb zapříčinil jednoznačně porušení zákona o střetu zájmů.

Evropská legislativa pomohla

Auditoři se mohli v závěrech bez problémů opřít o evropskou legislativu týkající se právě střetu zájmů. Ústavní soud shledal, že český zákon musí být vykládán mimo jiné i na základě principů plynoucích z práva Evropské unie. Možná se tedy skutečně blýská n lepší časy.

Zdroj info: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/stret-zajmu-mafra-verejne-zakazky-audit-urad-prace_2106280500_kno?fbclid=IwAR3Bf5r1OZHvcPLzOGNjfeCQJrknOFq42Z93DfyPpEBnr1KXwU4oOAnK8jM

Andrej Babiš: Náhledové foto Úřad vlády ČR

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *