Další lockdown ještě více rozdělí společnost

Koronavirus

Rakouský kancléř zjistil, že další lokdowny, které se nebudou dodržovat, jsou fakticky zbytečné. U nás se zjistilo, že je zapotřebí pořádné uzavření společnosti na tři týdny. Jak je to možné? Jednoduše. Nikdo z námi volených i nevolených představitelů neví, co má vlastně dělat a jak by měl jednat. V čele je člověk s pochybnou minulostí, přítomností a budoucností. Tak jako tak povede další lockdown stoprocentně k rozštěpení již tak hodně diverizikované společnosti.

ANO friendly

Stále se ještě najde velká skupina lidí, kteří se řadí mezi voliče a příznivce premiérova hnutí ANO. Ti hovoří vcelku jasně. Za situaci si mohou občané naší země sami. Kdyby se dodržovala vládní opatření, nic tak hrozného by se nestalo. Vinu hledají tito lidé všude jinde, ale ne v sobě a v osobě premiéra, který se přece snaží o blaho nás všech a o to, aby se nepřeplnily nemocnice. Tito lidé doslova žerou srdceryvné Babišovy výroky o našem zdraví. Jeho minulost jim nevadí, dotační skandály neřeší a Čapí hnízdo je taková skvělá ekofarma, na níž se děti naučí, jak žijí tato a jiná zvířata.

Odpírači roušek

V čele s exprezidentem Václavem Klausem, který aktuálně prodělává covid-19. Lidé, kteří bojkotují vládní opatření a chtějí žít normálním životem. Mnozí to dělají veřejně a snaží se upozornit na to, že se jim nemůže vůbec nic stát.

Obyčejní naštvaní lidé

Velká skupina, která se prostě snaží žít, pracovat a mít radost. Politikou jsou doslova znechucení a rádi by viděli nějaké ucelené řešení, koncept, na nějž se dá spolehnout. V zahraničí to prostě jde. Doma tito lidé učí své děti, a ještě k tomu pracují.

Zdrcení živnostníci

Mnohým se doslova dělá mdlo z toho, co si zase vláda vymyslí. Spousta je už ale tak na dně, že fakticky nic neřeší. Apatie. Proč jsou velké podniky i v době úplného lockdownu otevřené a byznys živnostníků se cíleně likviduje? Odpověď neznámá.

Možná jsem na nějakou tu skupinu lidí zapomněl. Pokud ano, klidně ji připište do komentářů. Tak jako tak je ovšem závěr jasný. Aktuální vláda společnost nesemkne. Naopak ji bude rozdělovat. Chybí jí totiž jakýkoli morální kredit a úcta k lidem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.