Co vše pokrývá tzv. pojistka na blbost

Pojištění

Pokud jste již někdy přemýšleli o pojištění občanské odpovědnosti, nebo lidově pojistce na blbost, pak vás také určitě zajímá, na jaké všechny případy se takové pojištění bude vztahovat. Trochu jsme zmapovali nabídky na českém trhu a přinášíme vám následující přehled.

Povinné ručení pro osoby

Ano, v nadsázce lze říci, že jde o obdobné pojištění, jako u povinného ručení. S tím rozdílem, že nepojišťujete případné škody, které způsobíte provozem auta, ale škody, které můžete způsobit vy sám, v rámci obyčejných životních situací. Výhodou také je, že většina nabídek se nevztahuje jen na jednu osobu, ale na celou domácnost. Lze například tedy hradit tímto pojištění škodu způsobenou manželem, dětmi ale například i domácími mazlíčky.

Co vše se kryje tímto pojištěním

Pojištění odpovědnosti tedy zpravidla kryje širokou škálu situací. Například obecně lze shrnout, že téměř všechny pojišťovny ve své základní verzi nabízejí krytí běžných způsobení škody typu rozbití zboží v obchodu a podobně. Stejně tak tomu je i u rekreačních sportů. Lze tedy takto krýt například škodu při nehody na kole nebo na lyžích. Stejně tak bývá v základních variantách také kryta odpovědnost za chov zvířat a za vlastnictví nemovitosti. Pojištění jsou však širší. V dalších věcech se však velmi liší nabídka od nabídka.

Rozdíly v nabídkách

Tak například otázka odpovědnosti za škodu při používání legálně držené zbraně. Pojistky všech velkých pojišťoven ji zahrnují. Výjimku tvoří pojišťovny Allianz, Axa a Direct. Položka výpomoc v domácnosti pak zase figuruje u většiny pojišťoven, kdy výjimku mezi velkými pojišťovnami tvoří Generali a Uniqua. Téměř všude lze pojistit i odpovědnost v hotelích či penzionech. Všude kromě Generali. No a když byla již řeč o pojištění odpovědnosti vyplývající z vlastnictví nemovitosti, pak lze shrnout, že jde o součást základní nabídky pojištění odpovědnosti všude, kromě nabídek Allianz a Kooperativy.

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.