Co je podle Válka chucpe? Žvanění velkouzenáře

Vlastimil Válek

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek se na sociálních sítích čas od času vcelku rozohní. Ostatně politici mají tuto sociální síť nejspíše právě pro jitření emocí. Důkazem budiž tweety mnohých osob z opozičního hnutí ANO, které jsou uživateli často obviňovány z toho, že tweetují pouze z toho důvodu, aby měly u svého šéfa nějaké ty plusové body navíc. Poměrně zajímavý je právě jeden z aktuálních tweetů ministra zdravotnictví. Ten objasňuje, co je to chucpe.

Nejmenovaný velkouzenář žvaní

Ministr Válek samozřejmě přesně jménem danou osobu neoznačil, nicméně každému musí být jasné, že hovořil o Andreji Babišovi. Jeho šestihodinová řečnická show nebrala konce a politikům se nejspíše nelze divit, že je to prostě nebavilo. Ostatně mě by také slovní průjem nepřinášel velkou radost. Stačilo mi, když jsem si pustil kousek onoho projevu.

Chucpe počesku

Vlastimil Válek vysvětluje jednoduše, co je to vlastně chucpe. Když nejmenovaný velkouzenář nazve Sněmovnu žvanírnou a následně hodiny žvaní o ničem. Přesně takto vysvětluje ministr onen pojem. Navíc dodává, že tento člověk má slovy jako džihád či polistopadový kartel a pochopitelně blokuje důležitá hlasování. Mimo jiné také zdůrazňuje, že se současná vláda snaží napravit marasmus, který tu způsobil on a jeho parta s dnes již mimoparlamentními komunisty a socialisty.

Proč platíme politiky, kteří jen žvaní?

Protože mají preference a mají na to právo. Smutná realita současnosti. Někteří politici z velkých politických stran mají dokonce přednostní právo k projevu. Pak některé z nich přechází v řečnění, které není k věci. Copak by někdo chtěl platit z daní učitele, který mluví úplně z cesty? Na úřadě by vám radili úplně něco jiného, než potřebujete. Neskutečné. Politikům toto ale bohužel prochází.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://www.reflex.cz/clanek/komentare/120636/zijeme-v-nove-tetalite-nemuzu-zvracet-za-totality-nebyly-kauflandy-blabolil-babis-6-hodin-ve-snemovne.html,https://www.irozhlas.cz/komentare/petr-hartman-komentar-obstrukce-poslanecka-snemovna_2309080629_elev 

Vlastimil Válek: Náhledové foto Úřad vlády České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.