Clash of the Stars: Degeneraci moderní společnosti lze marketingově využít

Boxerky

Už jste viděli, jak porazil Soukup Aleše Bejra? Neviděli, tak to si musíte tento zápas legend pustit. Řeč některých lidí je pro mě jako pro obyčejného člověka nepochopitelná a zůstane to tak nejspíše dál. Přesto je třeba říct, že tyto zápasy celebrit mají své opodstatnění a jedno důležité pojítko. Tím jsou pochopitelně peníze. Jasně, pro ty to pochopitelně lidé dělají, a to nemusí ani nijak výrazně zápasit, což je pro poslední turnaj Clash of the Starst maximálně příznačné. Moc bojového umění, o které ale v tomto podniku spíše nejde, vidět nebylo.

Mediální masáž a neskutečné výdělky

O tom, že se bude turnaj konat, věděl snad úplně každý. Články týkající se nejvíce souboje mediálního magnáta s influencerem doslova zaplavily online svět. Divit se tomu bohužel nelze. Kdo si zaplatí, ten má média. Navíc se k tomu přidá ještě onen punc rádoby celebrit a lidé si řeknou, že jsou zvědaví, jak onen souboj dopadne. Jejich zvědavost, ale nakonec ve finále nahradí zklamání. Tedy v případě zmíněného zápasu, který skončil během mžiku, tomu tak bylo.

Podívaná, jakou svět neviděl

No asi tak. V prvním zápasu zástava srdce, z druhého aktérka odstoupila a poslední nejvíce promovaný skončil po několika desítkách vteřin. Prostě ukrutná zábava. Po samotném zápasu mezi Bejrem a Soukupem vítěz ani pořádně nevěděl, co má vlastně dělat. Bejra odtáhli rozběsněné do útrob haly. Soukup dostal vítězný pohár a nejspíše se z podobných akcí uklídi a už se neukáže. To toho bylo.

Každý chce být viděn

Jasně, pro samotné aktéry i celebrity v publiku je důležitá mediální pozornost. Bez této totiž nemohou přežít. Vyhledávají ji a stávají se stále více slavnými. Proč? Protože jdou vidět. Věty jak z Malého prince, ale bohužel pravdivé. Lišku si ochočily peníze, smutné.

Koho to baví? Mě ne!

Nechápu mentalitu lidí, které takovýto druh zábavy skutečně baví. Ostatně nakupování bulvárních plátků není také zrovna tím, čím bych se zabýval. Je třeba říct, že masa je nejspíše velmi jednoduchá. Dokážu pochopit zálibu v bojových sportech a tak dále. Jde přece jenom o podívanou na trénované lidi, kteří něco umějí. V případě Clash of the Stars se nic takového říct nedá. Je to v podstatě taková krátká a drahá reality show. Jde zkrátka jen o peníze.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni-mma/442355/clash-of-the-stars-7-soukup-vitezi-bejr-diskvalifikovan-vyhral-i-mikulasek.html, https://www.idnes.cz/xman/styl/jaromir-soukup-magnat-barrandov-ales-bejr-clash-of-stars-box.A240126_095456_xman-styl_fro

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.