Čím vším se dá platit? Mobily, hodinky, prsteny nahrazují platební karty

Platební terminál

V současné době se k bezkontaktní platbě čím dál více používá nejen platební karta, ale také mobilní telefon. Čím dál více lidí už si zvyklo používat raději chytré hodinky, protože zde odpadá nutnost hledat v tašce mobilní telefon. A jednou z posledních novinek je platební prsten. Vypadá jako širší prsten, který se vyrábí v pěti barvách. Jeho vzhled je tedy vhodný jak pro muže, tak také pro ženy. Jak je na tom ale s funkčností?

Bezkontaktní platby se těší velké oblibě

Od vypuknutí pandemie bylo možné zaznamenat zvýšené množství plateb prováděných bezkontaktně. Mohou za to pobídky vlády i samotných prodejců, kteří upřednostňovali bezkontaktní možnost platby a také období, kdy jsme byli zavření doma a nakupovali jsme online více, než běžně. Zatímco mladší generace rády využívají novinky v placení, jako je platba mobilním telefonem (což je také věc, kterou má většina z nich vždy u sebe), ti starší se spokojí se starou dobrou platební kartou.

Platba kartou

Foto: Pixabay

Karetní společnosti nabízí další novinky

Placení mobilním telefonem je dnes už dobře známé, ale stále ještě málo pohodlné. Spousta lidí touží po pohodlnějších způsobech, jak platit, aniž by museli hledat po kapsách nebo taškách svůj mobilní telefon. Řešením se tak staly chytré hodinky, speciální samolepky nebo třeba placení klíčenkami. Novinkou, kterou zavedla společnost Mastercard, je placení pomocí „chytrého“ prstenu. Ačkoli univerzální vzhled prstenu je možné kombinovat s jakýmkoli stylem oblečení, s funkčností už to tak slavné není.

Problémy s placením prstenem

Platební prsteny jsou levnější variantou, než například chytré hodinky. Mezi jeho další výhody patří voděodolnost, hypoalergenní vlastnosti (je vyroben z keramiky) a odolnost vůči poškození. Není potřeba jej dobíjet. Ačkoli je na ruce poměrně viditelný, je lehký a pohybu nepřekáží. Má ale jednu obrovskou nevýhodu: dosud není možné propojit ho s platební kartou, která byla vydána českou společností. Je nutné ho spojit s předplacenou kartou Mastercard v aplikaci od společnosti iCard.

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/cesi-uz-plati-vsim-mozny-k-mobilu-hodinkam-a-klicenkam-se-pr/r~249905bada7e11eba7d3ac1f6b220ee8/

Foto: Pixabay

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.