Mobilní aplikace

Chytré aplikace pro rodinné finance

Mobilní aplikace jsou pro nás dnes již něčím naprosto normálním. Pomáhají nám v domácnosti, s mapami a trasami nebo třeba s nákupy. Zaměřili jsme se na skupinu aplikací, které vám mohou nejznatelněji pomoci – finanční aplikace. Tyto aplikace vám mohou ušetřit až tisíce do rodinného rozpočtu. Pojďme je prozkoumat.

Oblíbené chytré peněženky

Jednou podmnožinou finančních aplikací jsou takzvané chytré peněženky. Jde o aplikace jako Mint, Spendee, Wallet a podobně. Jaké jsou jejich hlavní funkce? Podrobně zkoumají vaše aktivity, které souvisí s vašimi příjmy nebo naopak utrácením. Zaznamenávají totiž tyto příjmy a výdaje a řadí je do určitých kategorií. Poté aplikace graficky ukazuje, jak plníte stanovený rozpočet (například na měsíc) a vy vidíte, co si můžete dovolit a co je již z hlediska rozpočtu nepřípustné. A přínos tohoto sledování? Přichází po dlouhodobém používání aplikace. Můžete sledovat vytvořené statistiky, které znázorňují aplikace do přehledných grafů. Lépe se tedy orientuje v tom, kde je dobré ušetřit a kde utrácíte nejvíce. Některé aplikace také dovolují propojit si jejich prostředí se svou mobilní aplikací k vašemu ůčtu.

Kalkulačky a simulace půjček

Další skupinou aplikací, které mohou usnadnit váš finanční život, jsou aplikace, které vám pomáhají spočítat podobu vaší hypotetické půjčky. Některé dokážou simulovat i průběh splácení. Pokud zadáte do Google Play obchodu nebo do Apple obchodu heslo loan calculator, najdete tyto aplikace. Vyzývají vás k zadání základních parametrů vaší půjčky (nebo půjčky, o které uvažujete) a hned vidíte, kolik vás vlastně tato půjčka bude stát. Kolik přeplatíte. Podobnou avšak zcela jinou aplikací může být aplikace Dlužníček. Jde o aplikaci, kterou využijete například při času stráveném s kamarády. Zaznamenáváte totiž do ní, kdo vám kolik dluží a za co. V průběhu aplikace počítá, kolik kdo dluží a tak můžete i ve skupině hlídat své další výdaje.

Věrnostní karty

Jak omezit počet věrnostních karet ve vší peněžence a zároveň nepřijít o skvělé benefit? Aplikace Portmonka nebo Stocard mohou být odpovědí. V mobilní aplikaci zakládáte věrnostní karty a poté jen v obchodech při platbě ukazujete displej s načetími slevami. Aplikace vás také informují o aktuálních slevových akcích.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

One Ping

  1. Pingback: Bankovní aplikace pro naše mobily | Epeníze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *