Chcete ušetřit? Nakupte vánoční dárky již nyní

01_vanoce

Vánoce jsou těmi nejkrásnějšími svátky v celém roce. Rodiny se setkávají a my tak máme více času na své blízké. Vánoce jsou ale také časem, ve kterém za dárky, výzdobu či jídlo na sváteční tabuli, utrácíme nemalé částky. Z ekonomického hlediska je proto třeba Vánoce plánovat a připravit se na ně. Není vůbec od věci začít s nákupem dárků a všeho potřebného již nyní a náklady si tak rozložit do více měsíců. V letošním roce to je možná ještě důležitější než dříve. Proč?

Nerozhodujte se pod stresem

Vybrat dárek pro někoho blízkého k Vánocům je často obtížné a rozhodující roli v tom hraje čas. Pokud budete vybírat dálky na poslední chvíli, bude za vás rozhodovat stres. Nejen, že dost možná koupíte něco, co se obdarovanému nebude hodit, ale také to možná koupíte zbytečně draze. Než se přiblíží advent, je dobré mít ve výběru dárků jasno.

Utřiďte si své myšlenky, ujasněte si komu budete dárky kupovat a kolik za ně chcete utratit. Je důležité mít již předem jasno v tom, kolik chcete za dárky utratit. S dostatkem času v zádech se v rozpočtu udržíte snadněji než pod tlakem.

Správný přístup ke kupování dárků spočívá v tom, že neutratíte peníze za zbytečné dárky na poslední chvíli a náklady si rozložíte do několika výplat. A pokud díky tomu budete před Vánoci příjemně překvapeni, že vám letos zbývá více peněz, můžete je investovat třeba do vánočních dekorací, anebo lepšího jídla na vánoční stůl pro vaše nejbližší.

02_vanoce

Foto: Pixabay

Připravte se na zdražování

 Konec letošního roku bude pravděpodobně ve znamení zdražování. Růst spotřebitelských cen v září překvapil i odborníky a co je důležitější: ceny porostou pravděpodobně i nadále. Zvyšování cen se bude podle vývoje na světových trzích týkat potravin (např. cena kávy na burze roste vytrvale již několik měsíců), ale i dalšího zboží, mimo jiné i proto, že raketovým tempem roste cena dopravy. Problémy v námořní dopravě budou mimochodem prodlužovat dobu dodání zásilek.

Přidá se i tradiční předvánoční růst cen, protože nadšení Ježíškové pravděpodobně skoupí vše, co uvidí. Je to byznys, před kterým je lépe utéci a s dostatkem a rozmyšlením vybrat jen to, co druhým udělá opravdu radost.

Zkuste se proto držet spíše při zemi, nepřehánět to, využívat slevových poukázek a nejrůznějších akcí. S tímto přístupem tak jistě přežijete i letošní Vánoce bez výraznější finanční újmy.

TIP: Hledáte originální a praktické vánoční dárky pro své zákazníky nebo dodavatele? Zkuste zvážit plechové tuby na alkohol s logemplechové tuby na alkohol s logem vaší firmy! Tyto výrobky ze zahraničí jsou skvělým způsobem, jak oslovit obchodní partnery a zároveň propagovat svou značku. Můžete do nich vložit různé druhy alkoholu, jako jsou lahve vína, likéry nebo speciální míchané nápoje, a na povrch tuby nechat vytištěno vaše firemní logo, slogan nebo jinou grafiku. S tímto originálním dárkem překvapte a potěšte své obchodní partnery ještě před Vánocemi. A nezapomeňte začít s plánováním a nákupy včas, abyste se vyhnuli stresu a měli dostatek času na výběr toho nejlepšího dárku pro každého.

Zdroj info: https://www.vanocni-darky.cz/5-duvodu-proc-koupit-vanocni-darky-vcas/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.