Chcete prodat zlato? Nastal ideální čas

Máte doma zlaté cihly, mince nebo slitky a potřebujete finanční prostředky? Pak určitě neváhejte, protože právě nyní nastal ideální čas k jejich prodeji. Na burze poměrně razantně stouply ceny nejznámějšího drahého kovu. Navíc došlo k oslabení české koruny, což logicky také zvedlo cenu zlata výše. Počítat byste měli s tím, že za zlato dostanete v českých korunách mnohem vyšší částku, než by tomu bylo na počátku letošního roku. V následujících řádcích vám prozradíme, kde zlato výhodně a jednoduše prodat.

Vsaďte na specialisty

Naším tipem pro výkup zlata je společnost Zlaté mince Numismatika, jejíž specializovaný obchod můžete navštívit ve druhém patře Obecního domu. Je úplně jedno, kde jste zlato pořídili. Protože právě tady vykupují též zlato od klientů jiných společností. Patříte mezi klienty bank, které zlato pouze nabízejí, ale už zpětně nevykupují? To vůbec nevadí, protože u zmiňované společnosti ho bez jakýchkoli problémů prodáte.

Zlatá minceZdroj obrázku: zlate-mince.cz

Jaká je aktuální cena zlata?

Zjistit si ji můžete velmi jednoduše online. Je vyhlašována dvakrát za den a za jejím zveřejněním stojí nejvýznamnější světoví obchodníci se zlatem. Jedná se o cenu zlata na trhu tzv. London fix. Jedná se o referenční cenu, jíž se řídí obchody o objemu minimálně 1 000 Oz.

Prodejte nejen zlaté slitky

Společnost Zlaté mince Numismatika vykupuje investiční zlato. Obchoduje s ním od roku 2003. Vykoupí zlaté slitky třeba od známých rafinerií, jako jsou kupříkladu Johnson & Matthey, Heimerle + Meule., Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Argor Heraeus, Agosi či Credit Suisse a mnozí další. Pokud potřebujete prodat jiné drahé kovy, jako třeba stříbro platinu či paládium, můžete tak učinit také. Není na tom vůbec nic složitého. V případě potřeby se můžete o prodeji drahých kovů poradit se specialisty.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.