Chcete ojetinu z Německa? A jste si jistí, že odtud pochází?

Auto

Lidé, kteří chtějí výhodně koupit ojeté auto, mají dnes celou řadu možností. Jednou z těch nejpopulárnějších je nákup ojetiny v Německu. A Češi v tomto ohledu zdaleka nejsou jediní. Německo se s trochou nadsázky stalo evropským centrem trhu s ojetými auty. Nejde přitom o to, že se tímto způsobem dále posouvají vozy, které jejich němečtí majitelé již nechtějí využívat. Do Německa se čím dál tím častěji dováží ojeté vozy jen proto, aby se tam prodaly.

Zájem o německé vozy

V České republice, ale i v jiných zemí střední a východní Evropy, jsou ojeté německé vozy považovány za obecně v lepším stavu než ojetiny tuzemské. Především očekáváme od německých vozů to, že nebudou mít skryté a zamlčované vady, falšované záznamy apod.

V mnoha zemích tvoří import ojetin z Německa celou polovinu autoparku. Až v takové míře to pro Českou republiku samozřejmě neplatí, ale i tak je nákup ojetých vozů v Německu u nás populární. Ti, kdo chtějí auto prodat to dobře ví, a proto často volí „německou cestu“.

Auto

Foto: Pixabay

Auto z Německa, které není z Německa

Většina lidí při koupi ojetého vozu z Německa příliš nepřemýšlí o tom, že vůz může ve skutečnosti pocházet z úplně jiné země. Ze všech ojetých vozů, které se v Německu prodávají, pochází podle údajů společnosti carVertical 4,3 % z dalších zemí. Těmi jsou nejčastěji Francie, Itálie, USA a trochu překvapivě také Rumunsko.

Může se tak snadno stát, že vůz, který si koupí s nadějí, že se jedná o skvěle servisované auto bez zatajených vad, pochází ve skutečnosti z Rumunska. Stejně tak je však nutno říct, že pouze německý původ samozřejmě nezajišťuje ideální stav auta a naopak, „neněmecký“ původ nemusí svědčit o opaku.

Základní pravidlo nákupu ojetého vozu zni: prověřuj, prověřuj a zase prověřuj. A platí to bez ohledu na to, kde auto kupujete.

Zdroje informací: https://www.autojournal.cz/nemecko-se-potyka-se-zvlastnim-paradoxem-mnoho-vozu-se-dovazi-jen-proto-aby-se-prodaly/

https://www.direct.cz/blog/jezdime/dovoz-ojetych-aut-nemecko-suverenne-vede/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.