Chcete na hokej? Na lístky od překupníků raději zapomeňte

hokej

Nenechte se zmýlit, ani v době Mistrovství světa v hokeji není nikde psáno, že se nestanete snadnou kořistí podvodníků. Bezpečně vstupenky na hokej seženete jen u oficiálních prodejců vstupenek. Na lístky od překupníků raději rychle zapomeňte. Nenechte se napálit.

Nevyhazujte oknem zbytečné peníze

Před falešnými vstupenkami varuje i sama policie. Vstupenkami na Mistrovství světa se to přitom na internetu jen hemží. Jedna vstupenka se prodá v krátkém čase třeba i několika důvěřivým zákazníkům. Oběti podvodu po zakoupení takových vstupenek nevidí proto z hokeje často vůbec nic. Je třeba dát velký pozor, kde lze vstupenky nakupujete.

K bezpečné koupi zaručeně pravých vstupenek vás mohou dovést jen dvě cesty, těmi jsou TicketMaster a TicketPortal. Nedejte se zlákat na zbytečně předražené vstupenky u neoficiálních prodejců. Stojí za nimi zpravidla jen hladoví podvodníci a na vašem místě se zcela stejným číslem sedí s největší pravděpodobností už jiný fanoušek. I kdyby se vám podařilo proklouznout dovnitř, nebudete si mít kam sednout a dostat se tak můžete i do nemalých potíží.

hokej

Foto: Pixabay

Elektronické vstupenky podvodníků jsou nastaveny tak, že na vstupenku projde s pomocí QR kódu jen první účastník, ostatní mají v tu chvíli smůlu. Lidé tak díky tomu často přijdou o svoje úspory. Ceny vstupenek se totiž pohybují v řádu i několika desítek tisíc korun, nejedná se v žádném případě jen o pár drobných.

Viníka z prodeje falešných lístků poté zpětně nedohledáte. Jak to podvodníci dělají, že tak rychle lístky prodají? Jistou roli sehraje časový nátlak. „Lístky nebudou“, nebo „poslední lístky v prodeji“, to jsou časté výkřiky, na které prodejci vsází.

Unáhlenost a zbrklost se nevyplácí

Podvodníci jsou samozřejmě majiteli podvodných profilů. Po připsání peněz na účet svůj profil často rychle smažou, nebo oběti svých podvodných činů jen sprostě zablokují. Zfalšované vstupenky seženete často i před vstupní halou do O2 Areny. Tam si snad tentokrát si na chlípné podvodníky policie posvítí, viníky se chystá trestat nemalou pokutou.

Policie běžné překupníky na internetu ztrestat cíleně nemohou. Nemají jim často jak dokázat, že se nelegálním prodejem živí. Překupníci za sebou mažou stopy poměrně rychle, dohledat je nebývá jednoduché.

S TicketPortal jste v suchu

Pokud se vysněného hokeje nebudete moci z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, pak se vám rozhodně vyplatí si lístky pojistit. Pamatujte také na to, že přítomnost policie nezajistí vratku správných vstupenek. Nezajistí ani to, že budou obětem peníze vráceny. Podvodů bude hodně, tak buďte opatrní

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vstupenky-hokej-podvod-prodej-ms-praha-ostrava.A240505_201611_domaci_kori

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.