Chcete investovat do zemědělského stroje? Poradíme jak na to!

V loňském roce vzrostla o 20% celková výše poskytnutých finančních prostředků na stoje a zařízení. Česko totiž konečně zažilo výraznější hospodářské oživení, takže se zdá, že se podnikatelé přestali bát investovat. Nejvyšší zájem měli o financování zemědělských a lesnických strojů.

Jak na financování strojů

Přemýšlíte i vy o investici do stroje nebo zařízení, které by napomohlo vývoji vašeho podnikání v oboru zemědělství nebo lesnictví? Potřebujete rychle a levně financovat traktor, kombajn, harvestor nebo vyvážecí soupravu? Pak pro vás bude nejlepší vsadit na leasing.

V případě leasingu strojů a zařízení můžete s minimem podkladů získat téměř obratem nový nebo zánovní stroj. Samozřejmě, že v závislosti na výši financované částky, se nevyhnete předložení základních dokumentů, jako třeba daňového přiznání a ekonomických výkazů. Schvalovací proces je však mnohem jednodušší než u úvěru, takže ušetříte spoustu času, kterého dnes žádný podnikatel nemá nazbyt.

Výhody leasingu strojů a zařízení

Kromě úspory času při sjednávání, přináší leasing také další výhody.

Leasingu se nemusíte bát v případech, kdy máte proměnné tržby v průběhu roku, nebo jsou vaším rozhodujícím příjmem dotace, či se z jakéhokoliv důvodu obáváte se pravidelných měsíčních splátek. Je zde totiž možnost sjednat nerovnoměrné leasingové splátky kopírující průběh vašich tržeb.  Takže pokud například pracujete v těžbě dřeva, máte v zimních měsících snížené splátky tak, abyste v případě nepříznivých povětrnostních podmínek a tím snížení vašich příjmů neměli problémy se splácením.

kombajn_leasing

Součástí leasingového obchodu může být také výhodné pojištění předmětu financování. Seriózní leasingová společnost by vám měla dát na výběr z nabídky více pojišťoven, takže si zvolíte tu, se kterou máte dobré zkušenosti.

Pokud se vlivem nepříznivých klimatických podmínek dostanete do finančních problémů, leasingová společnost by měla být připravena vyjít klientovi vstříc a upravit splátkový kalendář (to ale jen v případě dobré platební historie).

Leasing je tedy rychlým, pružným a především bezpečným způsobem financování zemědělských a lesnických strojů, ale i dalších movitých a dokonce nemovitých věcí.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.