Cestovní pojištění online: Jak ušetřit a získat kvalitní produkt

Cestovní pojištění

Cestujete pravidelně nebo občas do zahraničí? Pak pro vás musí být samozřejmostí spolehlivé cestovní pojištění. Na trhu se dnes nachází spousta různých produktů, které se mohou svou kvalitou a samozřejmě cenou značně lišit. I proto se vyplatí vybírat pojistku velmi obezřetně. Vyrazit pouze s modrým průkazem, který je součástí karty vaší zdravotní pojišťovny, rozhodně není optimální. Nezbytné zdravotnické služby vám sice pokryje, nicméně na ostatní záležitosti, jež jsou běžně součástí komerčního pojištění, zapomeňte. Jak tedy zvolit to správné cestovní pojištění?

Pojistné limity a výjimky z pojištění

V první řadě je zapotřebí myslet na výši pojistných limitů. Jedná se o maximální sumu, již bude ochotna pojišťovna zaplatit v případě vaší nemoci či zranění. Čím výše bude pojistný limit nastaven, tím pochopitelně lépe. Jen pro představu. Pokud se zraníte mimo Evropu a bude zapotřebí leteckého transportu, může se celková částka bez problémů vyšplhat až na 2 miliony korun. Máte-li limit stanoven pouze do 1 milionu, zbytek budete muset doplatit. O malou sumu se nejedná. Pozorně si prostudujte i výjimky z pojištění. Každá pojišťovací společnost nemusí krýt veškerá rizika. Pokud si navíc způsobíte zranění pod vlivem alkoholu anebo jedete do rizikové země označené Ministerstvem zahraničních věcí České republiky, na náhrady zapomeňte.

Co nemusí být kryto?

Ani moderní pojištění online nemusí krýt například adrenalinové sporty. U některých společností je zapotřebí se pojistit i na kolektivní sporty typu basketbalu či fotbalu. Nezapomeňte si ale pojistit i zavazadla. Ztráta kufru určitě v základním pojištění zahrnuta není.

Pravidla hry je třeba dodržovat

V každém případě je třeba s pojišťovnou jednat na rovinu. I když uzavíráte rychlé a efektivní cestovní pojištění online. Asistenční sužba musí být přesně informována o tom, že se vám něco stalo nebo jste onemocněli. Nenáročné ambulantní zákroky lze řešit svépomocí, ale při pobytu v nemocnici okamžitě volejte asistenční službu.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.