Vlajka EU

Čeští politici neřeší jednání v Bruselu: Docházka je mizerná

Také se vám nechce do práce, a tak zkrátka zaspíte, necháte si napsat áčko nebo to neřešíte? Asi těžko! Vždyť ztrátu zaměstnání si jen tak někdo z nás dovolit nemůže. U ministrů vlády Andreje Babiše to ale nevadí. Důkazem budiž fakt, že máme jednu z nejnižších docházek v celé Evropské unii. V příštích dvou letech nás čeká předsednictví EU a vizitka je to doslova mizerná.  

Ignorace více než poloviny schůzek

Ano, až tak. Asociaci pro mezinárodní otázky (AMO) se podařilo spočítat účast Babišových ministrů na schůzkách Rady EU. Z 94 schůzek čeští politici absolvovali pouze 40. Počítáme jak klasické fyzické schůzky, tak i ty online.  

Spravedlnost a školství na chvostu

Ani na jedno jediné jednání nedorazili ministři školství a spravedlnosti. Marie Benešová a Robert Plaga mají na práci určitě důležitější věci než hájit naše zájmy v rámci Evropské unie. Taková Alena Schillerová je pravým opakem. Ta byla na všech schůzkách, nicméně začala s masivní účastí až poté, co byla upozorněna novináři. Předtím drtivou většinu videokonferencí ignorovala. Nuž, dřív se na videokonferencích netlumočilo, takže tak nějak.

Mělo by nás být slyšet

Jasně, vždyť na Radě EU se tradičně hlasuje o poměrně důležitých věcech, jako jsou například zrušení poplatků za používání mobilů, kvóty týkající se uprchlíků a podobně. Schopný ministr by měl bez problémů hájit zájmy své země. případně vyjednat nápravu. Když se ale neúčastní, dost dobře to nejde.

Zdroj info: https://archiv.ihned.cz/c1-66932070-cesti-ministri-ignoruji-schuzky-v-ramci-eu-pritom-prohlasuji-ze-tam-chteji-hajit-ceske-zajmy?fbclid=IwAR2YmbxgZiWSuPGJF6AByYYTmYl8zu9f-asURErdFLKfXvHgjJA8W7t2-hE  

Vlajka EU: Náhledové foto Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

2 komentáře

  1. Martin Vaněk Odpovědět

    Nejlépe budeme hájit zájmy této země, když urychleně vystoupíme z toho Titanicu EU, a necháme je jejich osudu. Stejně je to jen další tunel na peníze daňových poplatníků, a jediným smyslem celé EU je vysávat rozpočty jednotlivých produktivních zemí, a vyživovat jimi chátru.

  2. bum Odpovědět

    „Tak za ty prachy, kdo by to delal?“ To je vetsinou odpoved ceskych zamestnancu, proc by ministri meli byt jini.Nikdo si nechce uvedomit ze pokud se mu to nelibi, ma delat neco jineho.Ale poradne…..Jinde to funguje v Cesku ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *