Česká spořitelna nabízí doplňkové penzijní spoření Studium+

Studium

Každý rodič si přeje pro svého potomka tu nejlepší budoucnost, a co si budeme povídat, v dnešní době hrají velkou roli především peníze. Různá spoření jsou stále velmi populárním způsobem, jak zajistit lepší finanční start.

Doplňkové penzijní spoření Studium+ od České spořitelny je férovou a flexibilní variantou, která slibuje snadnější vstup do života a jistotu kvalitního vzdělání pro vaše dítě. Toto spoření si můžete založit i z pohodlí domova.

Garance

Garance je unikátní služba, která má zaručit vyplacení hodnoty prostředků, které jste vložili do Konzervativního, Etického nebo Vyváženého účastnického fondu.

Podpora od státu

Můžete očekávat vysoké zhodnocení vkladů, stát vám na spoření totiž přispěje. Výše příspěvku závisí na vkladu a může dosáhnout až 2760 korun ročně. V případě, že budete vkládat 300 korun měsíčně, stát vám přispěje částkou 90 Kč, pokud budete vkládat měsíčně 3000 měsíční příspěvek bude činit 230 Kč.

Spoření na míru

Česká spořitelna umožňuje nastavit si spoření dle vlastních potřeb. Libovolně můžete měnit složení jednotlivých fondů i výši příspěvku, přispívat může každý rodinný příslušník. Nárok na předčasné ukončení smlouvy vzniká po dvou letech, respektive po vložení 24 měsíčních příspěvků. Dostanete vyplaceny zpět všechny příspěvky včetně zhodnocení, ale bez státních příspěvků.

Sjednání třetí osobou

Ke sjednání třetí osobou stačí předložit plnou moc s podpisem rodiče. Založit spoření tak může vašemu dítěti třeba babička.

Na webových stránkách společnosti je k dispozici kalkulačka, která vám po zadání potřebných údajů vypočítá celkovou výši naspořených prostředků v 18 letech vašeho dítěte. Zároveň zjistíte celkovou částku státních příspěvků a sumu, kterou bude možné po dovršení 18 let vybrat.Spoření Studium+ můžete sjednat online, telefonicky nebo přímo na pobočce. K uzavření smlouvy pak dojde zaplacením prvního příspěvku.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.