Zlato

Cena zlata jde strmě vzhůru. Investice do něj se však stále vyplatí

Jednou z možností, do čeho lze investovat peníze, jsou drahé kovy. Prim v tomto ohledu hraje zlato, což je nejvíce ceněná komodita, a to nejen u velkých, ale i drobných investorů. V posledních dnech cena zlata razantně stoupá.

Cena zlata trhá rekordy

Zlato je tradičně velmi dobrou investiční komoditou. Vyznačuje se totiž velkou stabilitou, v průběhu času jeho cena spíše roste. Nyní to platí dvojnásob, protože jeho aktuální hodnota již překonala magickou hranici 1.900 amerických dolarů za trojskou unci. Ještě před několika měsíci přitom byla zhruba 1.600 dolarů.

Proč investovat i v době, kdy je cena zlata vysoká?

Na první pohled se tak může zdát, že nynější cena zlata příliš nesvědčí investorům, kteří by jej chtěli kupovat. V České republice se ale stále jedná o výhodnou záležitost. Ovlivňuje to totiž fakt, že cenu nákupu v tuzemsku zpříjemňuje nyní velmi silná koruna. Jakmile ale dojde k jejímu oslabení, což se dříve či později dá očekávat, nastane situace, kdy na prodeji zlata můžete vydělat spoustu peněz.

Jako příklad lze uvést model, kdy investor skoupí zlato o hmotnosti jednoho kilogramu. V momentě, kdy za pár měsíců klesne kurz české měny o pouhou 1 Kč, na každém kilogramu zlata se dá vydělat více než 50.000 Kč oproti aktuální hodnotě. A to jistě není málo. Česká měna je poměrně nestabilní, takže se dá počítat s tím, že proti americkému dolaru za nějaký čas její hodnota klesne. Jako investoři, kteří budou mít zlato na prodej, se pak rozhodně zaradujete. Není divu, že současná cena zlata přiměla k akci i Českou národní banku, jež se rozhodla pro nákup drahých kovů, byť v tomto směru byla dříve spíše zdrženlivější.

Kde sledovat vývoj cen zlata?

Určitě se vyplatí neustále sledovat ceny zlata, pakliže do něj chcete investovat, případně jej prodávat. K tomu vám dobře poslouží třeba internetové stránky www.zlate-mince.cz, které provozuje tradiční dodavatel zlatých slitků a mincí pro ČR.

Zlaté cihly: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *